Jak zrušit Instagram?

Instagram je vedle Facebooku jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí. Někdy ale zkrátka omrzí nebo i z nějakého dalšího důvodu už ji nechceme používat. Máte účet na Instagramu, ale z nějakého důvodu už jej nechcete používat? 

jak-zrusit-instagram

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jednou z možností je dočasné deaktivace instagramového účtu, kdy jej dočasně pozastavíte a nebudete viditelní pro ostatní. Zároveň také nebudete moci používat žádné funkce. Toto je pouze ale jen dočasným řešením, a tedy se k vašemu účtu na Instagramu můžete kdykoliv opětovně přihlásit a nadále ho používat. Další možností je pak trvalé zrušení účtu. Pokud jste se k tomuto kroku rozhodli, pak vás bude možná zajímat návod, jak na to.

Pokud jste se rozhodli trvale a nadobro zrušit váš účet na Instagramu, pak se na něj nejprve přihlaste obvyklým způsobem, a to ve webovém prohlížeči. V mobilní aplikaci totiž smazání účtu provést nelze. Nutno podotknout, že poté, co váš účet smažete, už se nedostanete k vašim nahraným fotografiím a videím. Proto je nyní poslední čas si tato data uložit. Svoje veškerá data si můžete stáhnout během pár kliknutí.

Následně přejděte do sekce „odstranit“ účet. Zde budete muset z nabídky vybrat některý z důvodů, proč jste se rozhodli z Instagramu odejít. Poté vás ještě Instagram upozorní, že váš účet nemusíte trvale mazat, ale pouze dočasně deaktivovat a vy si tak tento krok můžete stále ještě rozmyslet.

prislusenstvi-na-mobil

K trvalému zrušení účtu budete muset ještě znovu zadat vaše přístupové heslo pro ověření. Poté už jen kliknete na tlačítko „odstranit účet“. I přesto, že na toto tlačítko kliknete, vám dá ještě Instagram čas na rozmyšlenou, kdy můžete vaše rozhodnutí vzít spět. Tato lhůta trvá 1 měsíc, poté bude váš účet nadobro zrušen a vy se tak již k němu nebudete moci vrátit, ani prohlížet vložené fotky, videa a další příspěvky.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu příslušenství na telefon: