Jak často venčit psa?

Mnoho lidí si klade tuto otázku. Jenže už před tím, než si pejska pořídíme, bychom tuto zásadní informaci měli sami od sebe vyhledat a vědět, protože pro pejska je venčení dost podstatné už jen z toho důvodu, že pokud ho nebudeme venčit, nebude se cítit dobře, naopak se bude cítit sklíčený, smutný a i opuštěný, což rozhodně nechceme, proto by pro nás taková informace měla být při koupi psa velice stěžejní a důležitá.

jak-casto-vencit-psa

Jak často venčit psa? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pes je velmi společenské zvíře a je opravdu věrný svému majiteli. Ke svému životu tedy potřebuje nejen lásku, ale také volnost. Psa bychom měli venčit nejlépe každý den. A pokud tohle splnit nemůžeme a víme, že po nějaké době bychom se o pejska nemuseli umět postarat tak, jak je to správné, je lepší, když o koupi psa nebudeme uvažovat, protože by se akorát zbytečně trápil a nebylo mu úplně dobře...

Mnoho lidí od psa totiž odrazuje právě tento fakt, že pes se musí opravdu často a pravidelně venčit, což některým lidem nemusí úplně vyhovovat. Je ale dobré si o pejskovi tyto informace zjistit předem, protože jakmile už si jednou pejska pořídíte a on si na vás zvykne, není dobré psa dávat pryč. Možná nemáte takový pocit, ale i zvířata mají duši a mají i různé pocity, proto se mohou cítit velice smutně a stísněně, když svého psa opustíte, nebo si ho třeba nebudete všímat.

zverimex

Pes je odjakživa poslušné zvíře a často se o něm také říká a proslýchá, že je to nejlepší přítel člověka, což je pravda. Stačí dát vašemu pejskovi dostatečné venčení (tedy i určitou volnost), lásku, učit ho novým věcem, povelům (psi jsou často hodně učenliví a dokážou se toho naučit opravdu hodně, možná budete sami překvapení). A pokud všechno toto vašemu pejskovi dáte, pejsek to pozná a stonásobně vám to vrátí a bude vaším nejlepším parťákem a přítelem člověka do pohody i nepohody.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: