UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pohřbít psa?

Pro mnohé z nás je toto velmi ožehavé a bolestivé téma, protože většina z nás, co má doma jakéhokoliv mazlíčka (ať už je to pes, kočka, králík, křeček, rybička, potkan, myš, činčila,…), svého mazlíčka bere jako člena rodiny, navzdory tomu, jak je velký. Za člena rodiny můžete považovat i malou myš, se kterou jste si hráli a nebo i jakékoliv další zvíře.

jak-pohrbit-psa

Jak pohřbít psa? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kdo má ale psa, ví, že je to velmi inteligentní zvíře, které pokud si zvykne na páníčka, je pro něj schopný udělat cokoliv. Často můžeme vidět v televizi, že pes neváhá nasadit život svůj, aby jeho páníček mohl žít.

A často se také říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Že pokud se opravdu mají rádi, nic je nemůže rozdělit. A pes je opravdu věrným přítelem a společníkem. Často to můžu vidět u svého strejdy, který má také psa (výmarského ohaře) a ten ho poslouchá na slovo, všude ho doprovází, kamkoliv jde, jde všude s ním a hrají si. Dokonce na svého páníčka i žárlí, což mi přišlo vždycky trochu komické, ale ve své podstatě je to vlastně opravdu krásný projev lásky, který se opravdu jen tak nevidí.

Pokud bohužel ale nastane ta ona bolestivá situace, že váš pejsek je dlouhodobě nemocný a vy jste nešťastní, nejste v tom sami, znám ten pocit taky. Sice s jiným zvířetem, ale to je teď vedlejší. A pokud vám poté pejsek umře a vy jste úplně na dně, plně to chápu. Někdo třeba nemá rodinu, žije sám a pro něj to jediné, co má, je pejsek. Proto když umře, musí to být o to smutnější.

zverimex

Pokud chcete svému pejskovi dát sbohem a uctít jeho památku, jsou dvě možnosti, jak toho docílit. Buďto je možností to, že ho můžete zakopat na zahradě a udělat mu krásný hrobeček, nebo je také možnost jít do krematoria, kde vám z těla pejska dají jeho popel do nějaké krásné urny, kterou si vyberete. Za mě je asi lepší možná ta druhá možnost, protože můžete mít pejska stále u sebe.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: