UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat plemeno psa?

To je poměrně těžká otázka a zvláště pro ty, co ještě psa nikdy v životě neměli a neví, co všechno pes obnáší, co potřebuje a co by měli udělat pro to, aby se jejich pes cítil co nejlépe a nic mu nescházelo. Nicméně pokud už se jednou rozhodnete pro koupi psa, měli byste si vybrat i nějaké plemeno psa. Je jich strašně moc, snad nespočet. Pokud už máte předem rozhodnuto a víte, kterého chcete, nemusíte nic řešit. Nicméně pokud ještě plemeno psa nemáte předem vybrané, budete nad tím muset zauvažovat, zjistit a posoudit, které plemeno psa je pro vás nejvhodnější.

jak-vybrat-plemeno-psa

Jak vybrat plemeno psa? (Zdroj fotky: Freepik.com)

To, jaké plemeno psa si vyberete, se může také odvíjet od několika podstatných faktorů, na které byste měli při výběru dbát, pokud nechcete, aby se pes trápil. To jsou zejména:

Prostor – každé plemeno psa vyžaduje jiný prostor. Je úplně nelogické, abyste si koupili obrovského vlčáka, když žijete v bytě, kde by neměl dostatečný prostor a výběh. Vlčák potřebuje prostor, protože je velký. A pokud tedy už žijete v bytě, je dobré si pořídit takové plemeno, které moc prostoru nevyžaduje a může žít v pohodě i v bytě – to je kupříkladu pudlík nebo čivava. Čivava je tuším dokonce nejmenší plemeno psa, takže té život v bytě bude vadit asi nejméně.

Hlídací nebo na mazlení – to je další otázka, která se zde nabízí. Pokud máte velké prostory, například i zahradu, pořiďte si plemeno hlídacího psa – například výmarský ohař, ovčák. Pokud chcete psa převážně na mazlení, tak bych doporučovala spíše menší plemena – čivavu, ovčáka nebo třeba buldoka.

zverimex

Čas – co je také důležité a to pro každého psa, je čas, který mu věnujete. A myslím, že tady úplně nerozhoduje plemeno psa, to znamená, že každý pes vyžaduje čas a lásku, aby se necítil sám. Ať je to ovčák, buldok, výmarský ohař, pudl, nebo třeba i ta malá čivava.

Venčení – nezapomeňte také na pravidelné venčení psa, nejlépe každý den.

Pro Dudlu napsala. Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: