UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak krmit morče?

Rozhodli jste se vašim ratolestem pořídit domů domácího mazlíčka v podobě jednoho z nejoblíbenějších hlodavců – morče? Zjistěte si dopředu všechno potřebné tak, aby se u vás morče mělo jako v bavlnce, nic mu nechybělo a aby se dožilo co nejvyššího věku. Morče je skvělým domácím mazlíčkem a také možností, jak naučit děti větší zodpovědnosti. Jednou z nejdůležitějších otázek v případě chování morčete je, čím ho krmit a co za potravu mu naopak rozhodně nedávat.

jak-krmit-morce

Jak krmit morče? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Základem je pořídit morčeti seno. Dobrou volbou je i tráva. Dejte ovšem pozor na to, aby seno bylo kvalitní. Ideálně by mělo být voňavé a mít své typické aroma. Mělo by být zelené barvy a bez prachu. Skvělé je horské a luční seno, které se vyznačuje vysokým obsahem bylin a trav. A proč právě seno? Seno poskytne morčatům pestrou stravu a také dostatek minerálů. Také je výborným zdrojem vlákniny. Zároveň také díky tomu, že morčata musí seno přežvykovat delší dobu, brousí si pomocí něj zuby. Kromě toho jím také podporují své trávení.

Dalším bodem v potravě jsou tekutiny. Pitný režim je pro tato zvířátka, stejně jako i pro jiná, velmi důležitý a neměl by být opomíjen. Tito hlodavci musí mít neustále k dispozici čerstvou a čistou vodu, kterou můžete umístit do napáječky, ze které si budou upíjet podle potřeby.

Další složkou potravy je dostatečné množství ovoce a zeleniny. Té by morče mělo mít přibližně 60 g na den. Nevhodnou zeleninou je pak taková, která obsahuje vysoké množství vody. Ta by totiž mohla způsobovat průjem a nadýmání.

zverimex

Ve specializovaných obchodech pak můžete zakoupit suché směsi a granule. Vyhnout byste se měli takovým, které obsahují obilniny. Ty kvalitní směsi pak obsahují vyvážen poměr vitamínů a minerálních látek. Výjimečně můžete morčátkům dopřát také nějaký ten pamlsek v podobě závěsných tyčinek, křupavých pochoutek a podobně.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: