Jak naučit králíka na záchod?

Když už máme doma králíka a on nám nechce chodit na záchod a bobky jsou rozmístěné všude po celé kleci, jenom ne v záchodě, dokáže to někdy člověka pěkně vytočit.

jak-naucit-kralika-na-zachod

Jak naučit králíka na záchod? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Vím z vlastní zkušenosti, jaké to je, protože sama doma králíka mám a ne jednoho. Měla jsem jich osm, teď už mám bohužel jenom tři, protože ti ostatní umřeli. Taky jsem měla problém s tím, že jsem nevěděla, jak králíka na záchod naučit a taky jsem byla ve velmi podobné situaci, že jsem na všech místech kromě záchodu nacházela bobky a to bohužel nebylo ani trochu dobré zjištění. Proto jsem se pro ty z vás, co mají králíka doma, rozhodla sepsat návod, kde vám vlastně vysvětlím a poradím, jak naučit králíka na záchod.

V první řadě by měl mít velkou klec - minimálně sto centimetrů. Když už tohle splňujete, je to moc fajn a jste zase o krok blíž k dalšímu úspěchu. Potom by měl mít v kleci rozhodně seník a seno - to je prostě základ, protože seno mu obrušuje zuby a tím pádem mu nebudou přerůstat. Ten první tip je, že pokud váš králík nevylučuje do záchodu, dejte do klece seník a pod něj záchod.

zverimex

To znamená, že králík bude žrát a zároveň je větší pravděpodobnost, že bobky udělá do záchodu. Když uvidíte nějaký bobek mimo toaletu králíka, neuklízejte ho doslovně - pouze králíkovi bobek ukažte a dejte ho zpátky do záchodu. Tím si králík lépe zapamatuje, že by měl na toaletu chodit a spojí si tuto vzpomínku. Když už se to váš králík pozvolna ale jistě naučí, nezapomeňte na zásadní věc a to odměnit ho.

Králíci mají totiž mnohem větší motivaci to potom dělat správně (sice nemají úplně mozek tak jako my, lidé, ale stejně nějakým způsobem uvažují, což hodně lidí z nás vlastně ani neví a slyší to třeba úplně, ale úplně poprvé). Takže se nebojte a zkuste králíčka naučit na záchod podle mých osvědčených rad.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: