UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak naučit štěně čůrat venku?

Pořídili jste si malé a roztomilé štěňátko? Pomalu se sžíváte a necháváte vašeho čtyřnohého přítele aklimatizovat? Měli jste ovšem představu jeho spokojeného odpočívání v pelíšku a vykonávání potřeby během procházky a venčení? Ale opak se stal pravdou a váš pejsek čůrá všude možně doma, jen ne venku? 

jak-naucit-stene-curat-venku

Jak naučit štěně čůrat venku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Zjistěte, jak naučit štěně čůrat venku. Poté, co si štěně přinesete domů, neměli byste s tím, jak ho naučit vykonávat potřebu venku, otálet. Protože čím více to budete odkládat, tím více to může být problematičtější. Ale věřte, že každý pejsek se to nakonec naučí. Stačí jen vědět, jak na to.

Důležitým krokem je vystihnutí toho správného okamžiku, kdy vzít pejska ven, aby tam vykonal potřebu a neměli jste tak loužičku třeba uprostřed vašeho obýváku. Ideální čas na venčení je tak hned po probuzení, případně prvním ranním jídle. Následně je vhodné vystihnout pravidelné intervaly i během dne. Obecným pravidlem je, že štěňátko by mělo vydržet přibližně 3 hodiny bez venčení.

Zpočátku ovšem musíte počítat s nějakou tou drobnou nehodou, obzvláště třeba v noci, a pejska za to rozhodně netrestat. Na místě je tedy trpělivost a shovívavost. Bez potřeby v noci by měl vydržet pejsek zhruba kolem 1 roku věku. Myslete tedy na to, že to nepůjde ze dne na den a pejsek k tomu musí postupem času sám dozrát. Trénink je ale velice důležitý.

Místo trestání a kárání zaveďte raději techniku odměňování a chválení. Za každé vykonání potřeby venku tedy pejska pochvalte a dejte mu malý pamlsek. Tím snáze pochopí, že udělal správnou věc a že je páníček spokojený.

zverimex

A jak správně štěňátko venčit?

Venku ho postavte na trávník. Skvělou volbou je oblíbené místo i jiných pejsků, ze kterého štěně vycítí pachové stopy a potřeba se mu tak bude vykonávat snáze. Pro případ vaší nepřítomnosti a ponechání pejska doma po delší dobu se můžete vybavit speciálním záchodem pro psy.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: