UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odnaučit psa štěkat?

Psi přirozeně štěkají. Některá plemena méně a tišeji, jiná zase více a intenzivně. Zkrátka ale čeho je moc, toho je moc, a i těm nejotrlejším to dříve nebo později začne vadit. Tento problém můžete dokonce i vyústit až ve stížnosti sousedů a další nepříjemnosti. Psi ovšem málokdy štěkají bezdůvodně. Svým štěkáním mohou upozornit na nevítanou návštěvu v podobě zloděje nebo na další nebezpečí. Věděli jste, že psa je možné nadměrného štěkání odnaučit? Zjistěte jak na to, aby váš čtyřnohý chlupatý mazlíček ani vás ani vaše sousedy neobtěžoval hlasitým štěkáním.

jak-odnaucit-psa-stekat

Jak odnaučit psa štěkat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pro psa je štěkání jako pro lidi řeč. Pomocí něj zkrátka komunikují nebo mohou štěkáním dávat najevo i svoji frustraci a nudu. Otázkou je, co je ještě v normě, a co už je štěkání nadměrné a obtěžující. To už ovšem musíte posoudit sami. Psa ale zbytečného štěkání můžete pomocí několika způsobů odnaučit.

Předně je důležité zapátrat po příčině nadměrného štěkání. Pokuste se pochopit, proč to vlastně dělá. Teprve poté se můžete pustit do jeho řešení. Jednou z možností je poskytnout vašemu pejskovi více prostoru pro zdraví prospěšný pohyb a hry venku. Dopřejte mu, aby se mohl pořádně proběhnout a vydovádět se.

zverimex

Vybavte se různými hračkami pro psy jako jsou míčky a nechte ho aportovat. Udělejte si z toho každodenní rutinu. Dlouhé procházku a fyzické aktivita psa unaví a s největší pravděpodobností se nebude už tak často uchylovat k nadměrnému štěkání.

Dalším způsobem, jak odnaučit psa štěkat, je dát vašemu miláčkovi více jistoty a pocitu bezpečí. Vybudujte si s ním proto společný vztah založený na lásce, důvěře a porozumění. Dopřejte mu dostatek péče a svého volného času. I to, že se nudí nebo vyžaduje pozornost může být důvodem k tomu, že na sebe upozorňuje právě zvýšenou frekvencí štěkání. Vhodné je také nastavit určitá pravidla a ty dodržovat.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: