Jak odnaučit psa tahat na vodítku?

Kdo si z nás jednou ve svém životě nepřál mít svého vlastního psa? Snad naprosto každý, jenomže sen a realita jsou naprosto dvě odlišné věci. Pro dítě je to krásný dárek, když v jeho očích vidíte tu radost z malého štěňátka, které se zrovna vykakalo v krabici, ve které jste ho přinesli domů. Jenomže jak běží čas tak je potřeba chodit i s pejskem ven na procházku, aby se také dobře socializoval a poznal i nové psí kamarády.

jak-odnaucit-psa-tahat-na-voditku

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Tady ale nastává najednou zádrhel, protože hrozně tahá na vodítku a vy si tak najednou nevíte rady, co si s tím máte počít. Pomalu, ale jistě se mu u huby začíná tak tvořit pěna, ale jakmile zjistí, že se k němu blížíte a vodítko je zase volnější tak to začne znovu. Různé povely vztek ani prudké škubnutí naprosto nezabírají.

Lidé se na vás dívají jako na největšího tyrana v širokém okolí a jejich pohledy se vám zabodávají do zad. Na první vycházku je určitě dobré si pořídit kratší vodítko, které bude zajišťovat vašeho pejska dostatečně blízko vašemu tělu.

Můžete ho také učit na různé pamlsky, které dostane za to, že poslechy váš povel. Musí z vás navíc cítit dostatečný respekt. Některé obchody nabízí také možnost elektrických obojků pro případ, že pes se rozběhne do silnice ve chvíli, kdy přijíždí cizí auto. Malý šok, který dostane vždy poté, co udělá špatně danou věc, ho později odnaučí to dělat. Někdo volí i ostnaté obojky, které se psům zaseknou do kůže a psa to zabolí.

zverimex

U některých plemen se povedlo toto tahání na obojku odnaučit ale pro většinu lidí je to nehumánní. Proto je dobré psa učit od mala na vodítku a přesně sledovat, zda vás poslouchá a i vy si musíte tak dávat pozor, jak dáváte povely jemu. I neznatelně jiný pohyb při povelu může tak zapříčinit to, že pes neporozumí vašemu povelu a udělá si, co chce. Pro plemena, která hodně táhnout je dobré zvolit i výcviková centra.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: