Jak zabavit psa?

Pejsci jsou nejenom společenští tvorové, ale zároveň i tvorové hraví. A proto vyžadují podněty a aktivity, které je zaujmou a zabaví. Jak takového psa zabavit? V tomto ohledu existuje dlouhá řada možností, jak pejska zabavit nejenom doma, ale i venku. Díky tomu tak rázem rozveselíte i toho nejznuděnějšího psího miláčka.

jak-zabavit-psa

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Nejenom děti, ale i psi milují hru na schovávanou. Navíc je pro ně i jednoduchá na pochopení. Podmínky jsou pro schovávanou doma jako stvořené. Nezapomeňte také na odměnu v podobě pamlsku, pokud vás váš čtyřnohý mazlíček najde. Různě poschovávat můžete také oblíbené pamlsky, které pak musí pejsek hledat. I tuhle hru totiž milují.  

Skvělou zábavou je také učení nových triků. Ty totiž rozvíjí mysl a zlepšují různé dovednosti. Důležité je ovšem zadávat jednoduché a snadno pochopitelné pokyny a pak už jen můžete sledovat parádní pokroky.

zverimex

A jak zabavit pejska venku?

Venkovní podmínky jsou jako stvořené pro zábavné dovádění. Skvělým nápadem je běhání přes překážky, v tunelu, aportování, házení frisbee nebo vodní radovánky v letních měsících. Váš miláček si jisto jistě zamiluje i přetahování s provazovým uzlem. Dobrým nápadem jsou i speciální hlavolamy, které můžete nejen zakoupit v obchodě, ale také si je vyrobit svépomocí.

A jak vyřešit zabavení psa, pokud potřebujete na nějakou dobu opustit váš domov a pejska v něm nechat samotného? Nezapomeňte na důkladné vyvenčení před vaším odchodem. Vhodné je nechat doma puštěnou televizi anebo rádio. Před odchodem můžete také poschovávat pár pamlsků na různých místech, pejska to alespoň na chvíli zabaví.

Pořídit mu můžete i pár nových a neokoukaných hraček. Zkontrolujte také, jestli máte zavřené všechny šuplíky a skříně, kdyby se náhodou váš mazlíček rozhodl kramařit. Vyvarovat byste se měli i zbytečně dlouhého loučení. V případě, že je šero nebo tma, nechte rozsvíceno.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: