Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak odpudit kočky?

Pokud máte dům se zahradou, možná se k vám jednou za čas zatoulá nějaká sousedovic kočka. Takové kočky dokáží na zahradě nepěkně uškodit. Dokáží zničit záhonky, okrasné keře a květiny, což nepotěší žádného zahradníka. A o výkalech ani nemluvě. Zjistěte, jak tato zvířata z vaší zahrady vypudit.

jak-odpudit-kocky

Jak odpudit kočky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kočky z vaší zahrady se můžete pokusit odpudit několika způsoby. Předně můžete vsadit na vysazení takových rostlin nebo bylin, které je odradí. Vhodné je tak na začátky záhonů zasadit třeba aromatické rostliny jako je eukalyptus, levandule nebo citronová tráva. Nastražit můžete také citronovou nebo pomerančovou kůru. Kočky totiž tyto silné vůně opravdu nenávidí a návštěvu u vás si s největší pravděpodobností rozmyslí.

Další možností je alobal, který kočky opravdu výsostně nenávidí. To, jak se třepotá ve větru, leskne a šustí je dokáže držet od vašich okrasných záhonků daleko. Kousky alobalu tak můžete zavěsit třeba na záhonové zápichy nebo jiným způsobem umístit v okolí vaší zahrádky. Vyvarujte se také toho, že ne vaší zahradě nebo terase necháváte zbytky jídla.

zverimex

Vůně jídla totiž kočky velmi láká a rádi si dopřávají nějaké ty pochoutky. Kromě toho si to také zapamatují a budou vás pak navštěvovat pravidelně. O to hůře se jich pak budete zbavovat. Existují také různé formy speciálních plašičů na kočky. Ty mohou být elektronické nebo na bázi solární energie.

Kromě koček dokáží odpudit i další nevítané návštěvníky. Fungují na tom principu, že vydávají zvuky na bázi nízkých ultrazvukových kmitočtů, které jsou pro zvířata nepříjemné.

Spojte příjemné s užitečným – zalévání s odpuzováním koček. Jak je známo, kočky nemají moc v oblibě vodu, ba do konce ji i nenávidí. A to hraje do karet nejrůznějším závlahovým systémům. Ty mohou být i na pohybové čidlo, takže nějaká ta sprška vám je pomůže vystrnadit.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: