UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vychovat štěně?

Pokud jste začali uvažovat o tom, že si pořídíte štěňátko, je dobře vědět pár věcí. V první řadě je důležité, abyste měli jasno v tom, jakého psa si vyberete - to znamená spíše většího nebo menšího - můžete o tom popřemýšlet.

jak-vychovat-stene

Jak vychovat štěně? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Velkou roli ohledně výběru psa hraje prostor, který pro něj máte - je logické, že si nebudete pořizovat výmarského ohaře, když bydlíte v bytě. Tyto informace jsou dost zásadní a ještě než štěně vůbec koupíte, měli byste si je všechny poctivě nastudovat a koupi zvážit. Pokud jste se ale přece jen rozhodli si psa pořídit, tím nejdůležitějším faktorem bude, jaký domov a péči mu dáte a jak ho vlastně vychováte.

V první řadě je důležité si uvědomit, že ze začátku vám štěně nebude důvěřovat. Proto mu musíte ukázat, že vy mu poskytnete takovou lásku a péči, že bude velmi spokojený. Je potřeba se mu každý den několik hodin věnovat (čím více, tím lépe). I z tohoto pejsek pozná, že vám na něm záleží a že vám není lhostejný.

zverimex

Naopak rozhodně není dobré si pořídit štěně a nechávat ho doma samotného, nehrát si s ním. Vy jste totiž v obrovské výhodě, protože jste si koupili štěňátko - to znamená, že ho budete mít odmala a odmala na vás bude zvyklý, podstatně lépe se věci učí, než třeba pes, který má tři roky (to ale neznamená, že tříletého psa nemůžete nic naučit, pouze to nepůjde tak snadno).

Pokud chcete štěňátko mimo jiné naučit i nějaké povely, určitě můžete. Mezi nejznámější povely patří například sedni, lehni. Ty je můžete naučit jedině tak, že s ním tyto povely budete cvičit každý den a budete trpěliví. Pokud pejsek úspěšně zvládne povel, odměňte ho nějakou dobrůtkou pro psy. Tím si lépe zapamatuje povel a bude se ho učit ještě snadněji, což je přece skvělé. Ve finále dobré vycvičení štěňátka vyžaduje hlavně trpělivost a lásku k pejskovi a pak můžete být úspěšní.
 
 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: