Jak ostříhat psa?

Může se zdát, že psí srst se o sebe postará sama, ale to neznamená, že můžete péči o ni ignorovat. Ať už svému psovi stříháte drápky, nebo mu upravujete srst, určitě se vám budou hodit tyto tipy pro domácí úpravu.

jak-ostrihat-psa

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Srst vašeho psa je jeho ochranou před nepříznivými vlivy, proto se ujistěte, že ho pravidelně upravujete - zejména pokud má dlouhou srst. Udržíte tak jeho kůži zdravou a zabráníte tvorbě rohoží a zamotání srsti. Pokud máte krátkosrstého psa, pravidelné kartáčování pomůže udržet jeho srst v dobrém stavu a hebkou, aniž by to bylo nákladné nebo časově náročné.

Jak ostříhat psa

Mnoho lidí se bojí svého psa ostříhat, protože si myslí, že udělají chybu a svému mazlíčkovi ublíží. Stříhání psí srsti je však ve skutečnosti poměrně jednoduché, pokud dodržíte následující kroky:

  1. Prvním krokem je ujistit se, že je váš pes dostatečně zdravý na to, aby mohl být ostříhán. Pokud má váš pes infekci nebo je nemocný, pak by bylo nejlepší počkat, až se mu vrátí síly, než ho začnete stříhat.
  2. Při stříhání srsti svého psa byste měli mít vždy po ruce kartáč, abyste mu mohli vyčesat případné uzly nebo zamotanou srst ještě před úplným ostříháním.
  3. Když jste připraveni psa ostříhat, začněte nejprve s horní vrstvou srsti na jeho těle tak, že prsty nebo kartáčem vyčešete všechny zamotané chlupy, abyste viděli, odkud chcete začít stříhat.
  4. Poté odstřihněte přebytečnou srst kolem obličeje a uší pomocí nůžek se zaoblenými špičkami (tento typ nůžek zabraňuje pořezání).
  5. Poté pročešte zbytek srsti kovovým hřebenem (nebo ji jednoduše prohrábněte rukou), abyste se ujistili, že v srsti nezůstaly žádné záseky nebo zamotání, než ji ostříháte.

zverimex

Stříhání psích drápků

Stříhání psích drápků je jedním z těch úkolů, kterých se mnoho lidí bojí, protože se bojí, že svému mazlíčkovi ublíží. Ve skutečnosti však existuje několik způsobů, jak psovi nehty bezpečně a snadno ostříhat:

Používejte nůžky na nehty určené pro psy a ne pro lidi. Ty mají zakřivené ostří, které usnadňuje stříhání drápků vašeho štěněte, aniž by mu způsobilo bolest nebo zranění. Nemusíte se také obávat, že by vám vyklouzly z nehtu jako u lidských nůžek - což může být nebezpečné pro vás i vašeho mazlíčka!

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová