UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak rozeznat pohlaví u koťat?

Poznáte kočku od kocoura? Pohlaví koťat lze určit již sedm dní po narození. Koťata mají v této fázi zduření pohlavních orgánů, ale samčí zduření je větší než samičí a uprostřed má malý otvor. Varlata kocourka sestoupí do šourku během prvního týdne života.

jak-rozeznat-pohlavi-u-kotat

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Je důležité znát pohlaví koťat dříve, než je začnete vzájemně seznamovat nebo než je necháte vykastrovat. Koťata je třeba vykastrovat, aby se předešlo sprejování a bojům s jinými kocoury. Kočky je třeba vykastrovat ještě před dosažením pohlavní dospělosti ve věku přibližně šesti měsíců, protože mohou zabřeznout i v době, kdy ještě kojí mláďata.

Jak rozeznat pohlaví u koťat

Chcete-li určit pohlaví koťat, musíte se na ně podívat zevnitř. Nejjednodušší způsob, jak může začátečník zjistit, zda je kotě kocour nebo kočka, je prohlédnout si jeho genitálie. Je důležité, abyste se kotěte nedotýkali, dokud si nejste jisti jeho pohlavím, protože byste mu mohli ublížit a způsobit mu onemocnění.

Testy pohlaví

Mnoho testů na určení pohlaví je k dispozici online v obchodech se zvířaty nebo u chovatelů. Tyto soupravy jsou levné a snadno použitelné, ale ne vždy jsou přesné. Pokud chcete použít test pohlaví, je nejlepší zakoupit více než jednu sadu a testovat vícekrát, než se rozhodnete o pohlaví kotěte.

zverimex

Fyzická prohlídka

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je kotě samec nebo samice, je fyzická prohlídka. Prohlédněte si oblast pohlavních orgánů, zda se na nich neprojevují známky pohlavních orgánů a rozdíly ve tvaru těla mezi kočičími samci a samicemi. Následující kroky vám pomohou určit, zda je vaše kotě kocour nebo kočka:

  1. Najděte řitní otvor na zadní části těla vaší kočky. Měl by se nacházet mezi jejíma zadníma nohama, těsně nad místem, kde začíná ocas.
  2. Prozkoumejte oblast kolem řitního otvoru a hledejte malý otvor mezi dvěma masitými pysky, které jej obklopují.
  3. Tento otvor se nazývá anální kanálek, který vede z řitního otvoru do otvoru na obou stranách genitálií, známého jako uretrální ústí (urethrae).

Tyto otvory se nazývají masité otvory, které jsou rovněž přítomny jak u samců, tak u samic, ale u samců jsou větší než u samic.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: