UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak poznat pohlaví u křečka?

Koupili jste si křečka a nevíte pohlaví? Nebo jste se nezeptali? Prodávající by vám ho při koupi měli sdělit sami od sebe, ale pokud tak neučinili, bohužel se nedá nic dělat. Mnoho lidí zápasí s tím, jak rozeznat pohlaví u křečka – jestli je to kluk, nebo holka.

jak-poznat-pohlavi-krecka

Jak poznat pohlaví u křečka? (Zdroj fotky: Freepik.com)

U některých typů křečků je to poměrně jednoduché a u těch dalších podstatně složitější a k některým typům je potřeba mít s křečky více zkušeností právě proto, že je to těžké rozpoznat a také spolehlivě a stoprocentně určit. Letitý chovatel se zkušenostmi vám ale může za pár minut říct, jestli je to holka nebo kluk. Pokud ale moc zkušeností nemáte, je zde tento článek, který vám pomůže rozeznat pohlaví u křečka.

Nejlepší je na tom to, že na křečka jako takového ani nemusíte sahat. Stačí, když strčíte prst do klece a počkáte si na výsledek. Samičky křečků jsou odjakživa agresivnější a více si chrání své území. Takže vám už asi došlo, že když začne křeček váš prst kousat, je to samička. Je to zaručený rozpoznávací znak, který vám nebude říkat lež, takže se opravdu nemusíte bát, že je to jen nějaký pokus, nebo babský typ či rada. Je to opravdu ověřené a mnozí zkušení chovatelé to takhle dělají.

zverimex

Samečci jsou naopak klidnější a více přátelštější, takže pokud křeček nezačne útočit a s chutí kousat váš prst, je to sameček. Abych nezapomněla dodat, samečky je mnohem jednodušší si ochočit a spřátelit, kdežto samička vyžaduje mnohdy hodně času a někdy si ani po větším a delším čase na vás nezvykne a kousání bude přetrvávat. Proto pokud si křečka berete a chcete se s ním i mazlit a mít snadnější ochočení, je opravdu dobré si spíše vzít samečka.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: