Jak často krmit akvarijní rybičky?

Uvažujete o tom, že si pořídíte akvarijní rybičky? Nebo jste si je čerstvě koupili a nevíte, jak často je krmit? Právě z toho důvodu, že spousta lidí má takové myšlenky a mnohdy se nemá s kým poradit, jsem si pro vás připravila článek o tomto tématu.

jak-casto-krmit-akvarijni-rybicky

Jak často krmit akvarijní rybičky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Zpravidla platí to pravidlo, že čím mladší rybka, tím častěji se musí krmit. Ideální variantou pro mladé rybky je krmit je dvakrát denně. Naopak pro starší rybky je ideálnější, abyste je krmili pouze jednou denně. Nicméně, pokud je třeba léto a je velké vedro a velká horka, rybky ocení, když budou v tomto období krmené taky dvakrát denně. Je to pro ně lepší z toho důvodu, že když roste teplo v akváriu, zvyšuje se i metabolismus rybiček.

I tady ale platí pravidlo, že je dobré vše dělat s mírou. Určitě znáte tu situaci, že jakýkoliv domácí mazlíček je schopný po vás loudit více žrádla, než může sníst. Je dobré se nenechat takzvaně uprosit. Bohužel tohle „prosení“ není jen u rybiček, nýbrž i u jiných domácích mazlíčků, jako jsou například králíci. Jsou schopní hryzat klec tak dlouho, nebo na vás dělat smutné oči, dokud jim zase žrádlo nedáte. A tak stejně je to u rybiček.

zverimex

Ty sice nehryžou klec, zato k vám můžou plavat, kdykoliv se k akváriu přiblížíte a dělat takzvaně psí kusy. Na jednu stranu je to i vtipné, jakým způsobem si občas zvířátka říkají o potravu, na druhou stranu se přece jenom nesmíte nechat jejich smutnýma očima zlomit a udolat.

Ono se to opravdu nezdá, ale jakákoliv zvířátka jsou v tomhle vychytralá. Zvířata i v přírodě využívají každého zdroje – a protože nejsou v přírodě, ale žijí s vámi, i vás považují za jakýsi zdroj.

Naopak když s krmením rybek začínáte, je dobré rybky občas pozorovat, jak žerou a kolik toho žerou a dávat jim krmení po menších dávkách – než se to naučíte a budete v krmení rybiček zběhlí.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu potřeby pro zvířátka: