UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se počítají psí roky?

Způsobů, jak se počítají psí roky je více a my se zmíníme o těch nejzákladnějších. V porovnání s člověkem stárnou psi na začátku svého života rychleji a ke konci pomaleji. Proto je výpočet věku psa ve srovnání s naším poněkud složitější, než vypadá.

jak-se-pocitaji-psi-roky

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Přepočet psí roky

Průměrná délka života psa je 10-15 let. Pokud chcete zjistit, kolik je vašemu psovi let, postupujte podle následujících kroků:

Spočítejte počet dní, které uplynuly od narození vašeho psa. Například pokud se váš pes narodil 24. února a chcete vědět, kolik je mu nyní let, spočítejte všechny dny od 24. února do dneška (v tomto příkladu 12. dubna). Celkový počet dní bude 7 měsíců a 4 dny. Za každý další rok, který od té doby uplynul, přičtěte jeden rok (v tomto příkladu 7 měsíců + 1 rok = 8 měsíců). Jinými slovy, 12. dubna bude mít 8 měsíců.

Způsoby výpočtu věku psa

Jedním z dalších způsobů je pomoc vašeho veterinárního lékaře. Mnoho veterinářů vám může poskytnout odhad věku psa na základě jeho zubů a fyzického vzhledu. Pokud ne, mohou vás odkázat na někoho, kdo to pro vás může udělat.

Dalším způsobem je spočítat zuby vašeho psa. Tato metoda není tak přesná jako počítání letokruhů na stromě, ale poskytne vám přibližný věkový rozsah vašeho psa. Postup je následující:

Nejprve se ujistěte, že váš pes nemá žádné uvolněné nebo chybějící zuby. Pokud má nějaké volné nebo chybějící zuby, je třeba je před dalšími úkony odstranit, protože při počítání zubů zkreslují výsledky.

Důvodem, proč chceme tyto zuby odstranit, je to, že nám budou poskytovat nepřesný počet, pokud budou stále přítomny v tlamě našeho psa, zatímco se je budeme snažit spočítat ručně.

zverimex

Průměrná délka života psa

Počítání psa je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat. Jedině tak získáte přesnou představu o tom, jak je váš pes starý, což vám pomůže určit, jak dlouho ještě může žít.

Průměrná délka života psa je 10-15 let, ale tato délka se značně liší v závislosti na velikosti, plemeni a zdravotním stavu. Menší psi mají tendenci žít déle než větší psi, zatímco některá plemena jsou známá tím, že žijí déle než jiná.

Věk psa v lidských letech můžete vypočítat tak, že jeho věk v měsících vynásobíte 12 a pak tento údaj vydělíte 7. Pokud tedy máte štěně, kterému je 6 měsíců (30 týdnů), v přepočtu na lidské roky by mu byly 2 roky.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: