UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Tkaničky do bot

Tkaničky

Tkaničky mají svoji významnou roli, drží botu pevně na noze a umožňují pohodlnou chůzi nebo podporují dobré výkony ve sportu. Můžete vybírat z tkaniček kulatých nebo placatých. Jediné, na co je dobré dát si pozor, je délka tkaniček, člověka by moc nepotěšilo, kdyby při natahování tkaničky skončil v polovině boty. Tkaničky mají také estetickou funkci, a co se týče barevných možností, tak těch je nespočetně. Můžete měnit barvy tkaniček podle nálady, podle období a taky nosit každou tkaničku jinou. Pomůže to rozzářit Váš outfit a často i rozveselit kolemjdoucí, a to jen za malý peníz. Na party si můžete pořídit třeba tkaničky svítící ve tmě a dělat tak velkou parádu.

V dnešní době už se vyrábí i spousta speciálních tkaniček, třeba rychlozavazovací, kdy stačí utáhnout stahovací brzdičku a nemusí se nic zavazovat. Což mě přivádí ke vzpomínce, jak jsem se jako malá učila zavazovat tkaničky. Maminka mi k tomu pomáhala povídáním o zajíčkovi: „Nejdřív uděláme hlavičku zajíčka tím, že vytvoříme uzel překřížením tkaniček do tvaru písmena X a jeden konec protáhneme vzniklým otvorem, následně z obou volných tkaniček vytvoříme přehnutím ouška zajíce a ta opět překřížíme do tvaru X a dolní ouško obtočíme kolem horního, nakonec zatáháme zajíčka za uši, aby se tkaničky pořádně utáhly a tadá, je hotovo!“. Když jsem se to úspěšně naučila, učila jsem to ve školce pod břízou svojí nejlepší kamarádku. Dneska už si boty zavazuju teda trochu jinak. Navíc v dnešní době už existují i "tkaničky" pro lenochy, které se nemusí zavazovat vůbec, jde o silikonové proužky, které se upevní do dírek a fungují jako klasické tkaničky. Jejich výhodou je také to, že se Vám nerozvážou při nejnevhodnější chvíli, třeba když spěcháte na vlak. A pokud často chodíte po tmě kolem silnice není nic snazšího, než si pořídit tkaničky s LED světlem a stát se tak pro řidiče více viditelnými. Je z čeho vybírat.

Pro Dudlu napsala: Veronika Bartáková 

obleceni-sperky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky