UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odstranit nažehlovací obrázek?

Nažehlovací obrázek je rychlým a velmi praktickým řešením v případě prodřených či prošoupaných kalhot v oblasti kolen nebo lehce natržené bundy či jiné podobné vady. V takové situaci stačí jen zvolit vhodnou nažehlovačku, aplikovat ji na dané oblečení a je hotovo. K opravení tak nepotřebujete jehlu s nití ani notnou dávku zručnosti. Můžete se ale dostat i do opačné situace, kdy potřebujete nažehlovací obrázek nebo nažehlovací záplatu z nějakého důvodu odstranit. Nápis nebo obrázek už vám nepřijde zajímavý nebo je poškozený, a proto ho chcete nahradit jiným. Jde to vůbec? A jak na to?

jak-odstranit-nazehlovaci-obrazek

Jak odstranit nažehlovací obrázek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Odstranění nažehlovacího obrázku může mnohdy komplikovat fakt, že lepící hmota, která byla nažehlením záplaty roztavená, pronikla plně do látky. Musíte tak počítat s tím, že na oblečení zůstanou stopy po tomto lepidle. Pokud ale máte v plánu aplikovat jinou nažehlovačku, nemusí to tedy být takový problém.

Při odstraňování nažehlovacího obrázku hodně také záleží na materiálu, na který byl aplikovaný. Obrázek se můžete pokusit mechanicky strhnout. Další variantou je také jeho nahřátí teplým vzduchem z fénu, kdy by se nažehlovačka měla působením tepla alespoň trochu uvolnit a následně by pak záplata měla jít lépe sundat. Dejte ovšem pozor na případné poškození textilie. Počítat ale musíte s nějakým tím poškozením oblečením, na kterém ulpí zbytky lepidla.

Pokud se vám vlivem tepla nedaří nažehlovací obrázek odstranit, v krajním případě můžete také sáhnout po nůžkách a společně s první vrstvou látky ji vystřihnout. Následně aplikujte záplatu větší, čímž se vystřižená látka zakryje.

Další z možností, pokud už vám nažehlovačka z nějakého důvodu nevyhovuje, je její přežehlení jiným nažehlovacím obrázkem či záplatou. Použít také můžete našívací záplatu v o něco větší velikosti, než byla nažehlovačka.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: