UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabavit děti o prázdninách?

Prázdniny. Čas, kterého se všichni dospělí děsí, protože si nemohou vzít tak dlouhou dovolenou. Samozřejmě nějaký čas s dětmi strávíme a jsme za něj moc rádi, ale potom musíme do práce, nebo pracovat z domova. Nejlepším řešením je u menších dětí školka, u větších letní tábory. Pokud máte to štěstí a máte hlídací babičky, pak můžete děti svěřit jim. Jindy si třeba děti pustí televizi, jenže pak je musíme od televize vyhánět, aby tam neproseděly celé dny. U nás, když je velká nuda, pomůže zadat nějakou domácí pracovní činnost, třeba vynést koš, dojít pro poštu, uklidit myčku.

jak-zabavit-deti-o-prazdninach

Jak zabavit děti o letních prázdninách (Zdroj: Freepik.com)

Zábava pro děti o prázdninách

Největší problém a odpor je, když zadáme úklid pokojíčku. To najednou vědí, jak si hrát a mají tisíce činností, které by dělaly daleko radši. A co vlastně by ještě potřebovaly zvládnout. Pokud máme zrovna dovolenou také, tak my o prázdninách jezdíme na výlety, autem i na kole. Zároveň hrajeme spoustu her, jak venku, tak uvnitř. Prší, Člověče, Žolíky.

Venku pak třeba pétanque, házenou, střílíme dětským prakem (pokud budete chtít sportovní prak, tak ten naleznete zde) na schovávanou a spoustu dalších her. Hodně taky o prázdninách grilujeme a užíváme si bazén, nebo navštívíme přírodní koupaliště, rybník nebo koupaliště umělé, kde se děti vyřádí a zabaví i na skluzavkách a unaví se běháním do schodů.

My máme mezitím čas si probrat s manželem další plány, nebo si přečíst po čase další kapitolu z knížky, kterou už dočítáme postupně půl roku. Hrajeme noční bojovky, či rádi chodíme na noční procházky.

Dále si vymyslíme třeba malování, nebo letos jsme stavěli dětské hřiště a děti se rádi do těchto netradičních a výjimečných domácích prací zapojí. Chodíme i do lesa na borůvky, či jen na nějaké klacky pod gril. Když začnou koncem léta růst houby vydáváme se i na houby.

hracky-pro-deti

Nebo jezdíme na volné třešně, či švestky a když je správně uskladníme, nebo zamrazíme, můžeme mlsat i v zimě a vzpomínat na léto, jak jsme byli v létě na švestkách a kdo vylezl na strom. Rádi děláme i marmelády z jahod, meruněk, broskví. Děti mi pomáhají připravit ovoce.

Za poslední dobu se u nás stal oblíbený i geocaching, kde chodíme lovit kešky. Sice tam jsou drobnosti, ale nám nejde o dárky. Ale o to se podepsat a zažít vítězný pocit z nalezení a také dobrý pocit z toho, že uděláme naší drobností radost zase my. Takže ať vyberete činnost na léto, jakou chcete, děti to jistě ocení.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: