Soutěže pro děti venku?

Soutěž pro děti venku můžeme uspořádat jakoukoliv. A naše možnosti jsou neomezené a záleží pouze na naší fantazií. Třeba soutěže s míčem a kuličkami, nebo obyčejné kuželky, které jdou vyrobit i z klacků, záleží na možnostech, stačí využít možnosti kolem. Taky můžeme zašít kus látky, s tím, že dovnitř umístíme malé kuličky, třeba ty na airsoft. Jeden takový malý polštářek, nebo placatý míček, označíme červeně a ostatní různými barvami pro jednotlivé hráče. Nejprve se hodí červený míček a ostatní se pak snaží hodit ty své, co nejblíže. Kdo dohodí nejblíže vyhrává.

souteze-pro-deti-venku

Soutěže pro děti venku (Zdroj: Freepik.com)

Dětské venkovní soutěže

Můžeme uspořádat sportovní soutěže, třeba i s překážkovou, opičí dráhou nebo různými stanovišti s úkoly, kde se třeba musí přeskočit bažina. Ta stačí vyznačit, nebo na místo navést trochu hlíny, odvážnější rodiče, za letních dní, mohou umístit vaničku nebo nechat na místo vytékat vodu ze sudu apod., na dalším stanovišti pak nechat soutěžící přejít po lávce (dítě musí např. přejít po tenkém prkně), jinde se musí skákat po jedné noze, skočit na vyznačené body, skočit co nejdále, jinde přeskákat pár položených dlaždic, poté vylézt přes áčkový žebřík, přejít kousek písku, silnice, či šišek. Na klidné ulici jde dát za úkol jít pouze přes obrubník a nešlápnout na silnici. Jak opičí dráhu sestavíme je opravdu na nás.

Dále můžeme uspořádat soutěž i v jízdě na kole, trakaři a jiné. Lze i soutěžit se zavázanýma očima, uspořádat dobrodružné a bojové soutěže a soutěže ve vodě. Pak jsou i moderní hry s GPS. Soutěže, pro zátěž naší mysli. Máme i společné soutěže pro tělo, jako kohoutí zápasy, pistolnická přetahovaná a další, soutěže pro malé děti. Také lze i venku soutěžit v deskových hrách, s dominem, s rébusy. Nejlepší jsou pro děti kombinace různých her. Ale spíše teď uvedu ještě nějaké přímé příklady z našich her. Úplně nejjednodušší je hra v pytlích. Vezme pytle a skáčeme s dětmi z jednoho místa na druhé a kdo bude v pytli první v cíli, ten vyhrál. Další hrou je lžička a míček na pink pong. Úkolem je přenést míček na lžičce z jednoho místa na druhé. Ono tohle je těžké kolikrát i pro dospělého. Při soutěžení na kolech, lze vyznačit cestu kudy má dítě projet a měřit čas. Kdo projede nejrychleji, vyhrává. Dráha se může měnit. Nebo jde opakovat, dokud se dětem chce vylepšovat si časy. Další oblíbenou, je zavázat dětem oči a nechat je říkat, co drží v ruce. Dávat jim předměty. A mohli bychom pokračovat dál a dál, ono děti bude bavit cokoliv.

Jen hlavně nezapomínejme na jejich bezpečnost. Musíme dozorovat. Ať nepřijdou k nějakému nechtěnému úrazu.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu hračky na zahradu a pískoviště:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení