UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Soutěže pro děti venku?

Možností soutěží pro děti bychom našli nespočet, záleží jen na naší fantazii. Pro každé roční období lze vymyslet mnoho zajímavých aktivit, při nichž si děti zasoutěží a budou mít na co vzpomínat.

souteze-pro-deti-venku

Soutěže pro děti venku na oslavu (Zdroj: Freepik.com)

Zábavné hry a soutěže pro děti venku

 1. Opičí dráha

  Můžete uspořádat třeba soutěž s překážkovou opičí dráhou nebo různými stanovišti s úkoly, kde se třeba musí přeskočit bažina. Ta stačí vyznačit, nebo na místo navést trochu hlíny. Odvážnější rodiče mohou na dráhu umístit vaničku nebo nechat na místo vytékat vodu ze sudu. Na dalším stanovišti pak nechat soutěžící přejít po lávce (třeba po tenkém prkně), jinde se musí skákat po jedné noze, skočit na vyznačené body, skočit co nejdále nebo přeskákat pár položených dlaždic. Po té přejít kousek písku, silnice, či šišek. Na klidné ulici můžete dát dětem za úkol jít pouze po obrubníku a nešlápnout na silnici. Jak opičí dráhu sestavíte, je jen na vás.

 2. Sportovní a dobrodružné soutěže

  Dále můžete uspořádat soutěž v jízdě na kole, trakaři apod. Lze i soutěžit se zavázanýma očima, uspořádat dobrodružné a bojové soutěže a soutěže ve vodě. Pak jsou i moderní hry s GPS nebo soutěže pro zátěž mysli. Existují i společné soutěže pro tělo, jako kohoutí zápasy, pistolnická přetahovaná a další.

 3. Soutěže s míčem a kuličkami

  Soutěže s míčem a kuličkami nebo obyčejné kuželky, které jdou vyrobit i z klacků, to vše můžete do dětských soutěží zapojit. Záleží na možnostech a vaší kreativitě. Taky můžete zašít kus látky s tím, že dovnitř umístíte malé airsoftové kuličky. Jeden takový malý polštářek nebo placatý míček označíte červeně a ostatní různými barvami pro jednotlivé hráče. Nejprve se hodí červený míček a ostatní se pak snaží hodit ty své, co nejblíže. Kdo dohodí nejblíže vyhrává. 

 4. Klasické soutěže

  Není nad staré známé soutěže pro děti, které známe ze svých dětských let i my - třeba takové skákání v pytli na rychlost nebo lžíce s ping-pongovým míčkem, který je třeba donést do cíle, aniž by spadl na zem. 

 

hracky-pro-deti

Při soutěžení na kolech lze vyznačit cestu kudy má dítě projet a měřit čas. Kdo projede nejrychleji, vyhrává. Dráha se může měnit. Nebo jde opakovat, dokud se dětem chce vylepšovat si časy dojezdu. Další oblíbenou soutěží je zavázat dětem oči a nechat je hádat předměty, které jim budete vkládat do dlaní. A mohli bychom pokračovat dál a dál, ono děti bude bavit cokoliv.

Jen hlavně nezapomínejme na jejich bezpečnost, aby nepřišly k nechtěnému úrazu.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: