Jak zabavit děti venku?

Tento úkol je opravdu náročný. Jde o to vymyslet něco, co chvíli vydrží a nebudeme muset hned dlouze vymýšlet něco jiného. Hlavní prostě je, přijít na tu správnou hru nebo zábavu. Pak to se děti zabaví a vydrží se bavit i hodiny.

jak-zabavit-deti-venku

Jak zabavit děti (Zdroj: Freepik.com)

Zábava pro děti venku

Když je dítě malé, tak objevuje svět kolem sebe a zabavení je nejjednodušší. Stačí vzít kyblík, lopatku a najít kus písku, nebo hledat speciální barvu kamínků a jiné. Nebo je rovnou vzít na nějaké hezké a bezpečné hřiště. Jak jsou větší, tak je to složitější. U nás je oblíbená hra Pan čáp ztratil čepičku. Kde jeden řekne, pan čáp ztratil čepičku a jakou měla barvičku? A řekne se barva. A všichni musí běžet k vybrané barvě a kdo se té barvy dotkne, ten je už v bezpečí “v domečku“ a nemůže být chycen. Ten, kdo říkal barvu, se tedy snaží chytit všechny ostatní, kteří ještě barvičku nenašli. A koho chytí, ten prohrál a jde vymýšlet a říkat barvičku pro ostatní zase on. Pokud se všichni stihnou chytit vybrané barvy, musí znovu říkat a vybírat barvu ten samý (protože prohrál a nikoho nechytil).

Další super hrou je hra na schovávanou. Tu snad není třeba ani vysvětlovat. Ta je mezi dětmi oblíbená. Jedinou nevýhodou může být to, že děti jsou malé a dokáží se schovat na neuvěřitelná místa. A dokáží být potichu a neozvat se opravdu dlouho. Takže musíme zvážit, jak moc je naše dítě schopné tuto hru hrát (a jak dobře známe svůj dům, nebo místo kde se právě nacházíme), abychom jsme se nezačali bát my a pak třeba celé odpoledne nestrávili ustrašeným hledáním našich dětí.

Největším evergreenem je hra cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum. Kdy jeden předříkává tuto větu a ostatní stojí za ním a vždy, když předříkávač, říká tak ostatní můžou jít. A když přestane, tak se musí zastavit a stát. On se totiž okamžitě otočí po tom, co řekne bum. A když vidí někoho se hnout, pošle ho buď znovu na start a nebo o několik zvířecích kroků dozadu. Mohou to být kroky slepičí, sloní, mravenčí a jiné. Pak se zase otočí a říká. Dokud se někomu z těch, co začínali na startu nepodaří vyhrát, tedy dotknout se jeho zad. Pak jde říkat vítěz.

Další populární hrou je šipkovaná, neboli stopovaná. Kdy jeden jde dopředu schová papírky s úkoly, kreslí šipky, kudy jde a schová je. A kde je schová do čtverečku napíše kolik kroků je to k papírku. Ostatní jdou za ním s odstupem a plní úkoly, pokud je najdou. A na konci se hledá poklad a nebo člověk, který schovával papírky s úkoly. Trasa je dlouhá, jak je potřeba. A tak kterou hru dnes dáme venku?

Tip na závěr: Chystáte dětskou oslavu? Chcete děti zabavit? Připravte si program na dětskou oslavu 

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu hračky na zahradu a pískoviště:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení