UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Občerstvení pro děti

Děti potřebují pravidelnou, kvalitní a vyváženou stravu k tomu, aby mohly růst a vyvíjet se. Dopřejte jim proto výživné občerstvení po celý den, s ohledem na jejich věk a tělesnou konstituci. Kromě jídla je nutné dbát i na pravidelný pitný režim v podobě vody, čajů nebo ředěných džusů.

obcerstveni-pro-deti

Občerstvení pro děti na oslavu? (Zdroj: Freepik.com)

Jednoduché občerstvení pro děti

Základem je vhodně zvolená snídaně. Protože právě snídaně dělá den. A co by takové první jídlo malých šampionů mělo obsahovat? Správnou volbou je celozrnné pečivo s máslem, pomazánkou, plátkem sýra či šunky s vysokým obsahem masa. Vhodné je doplnit i nějakou tou zeleninou. Milovníkům sladkých jídel pak můžete ke snídani dopřát pečivo s kvalitní marmeládou či medem, koláč, jogurt, oblíbené cereálie s mlékem nebo tvaroh s ovocem.

Důležité jsou také svačinky, ať už doma nebo ty připravované do školy. Alarmující je, že podle provedených průzkumů více jak 20% žáků na druhém stupni vůbec nesvačí. To je velká chyba, protože i toto jídlo je nejen pro vývoj dětí, ale také pro soustředění na výuku velmi důležitý.

Jak je to s ideálním složením takové svačiny?

hracky-pro-deti

Občerstvení pro děti do školy

Svačina do školy by měla být vyvážená a bohatá na bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerální látky. Vhodné je ovoce nebo zelenina v kombinaci s pečivem s pomazánkou, šunkou nebo sýrem. Skvělou volbou jsou i jogurty a oblíbené pochoutky v podobě jogurtových, tvarohových a ovocných kapsiček, které jsou velmi praktické jako rychlá, chutná a zdravá svačinka.

Školní oběd sice neovlivníte, ale i ve školních jídelnách připravují dětem jídlo s láskou a s ohledem na ideální skladbu jídelníčku.

Večeře pro děti

A večeře? Ta by měla být lehce stravitelná a s dostatečným časovým odstupem před ulehnutím ke spánku, tedy ideálně 2 – 3 hodiny před spaním. Večeře pak může mít podobu jakou měl oběd nebo může být i studená. Oblíbené jsou u dětí třeba obložené talíře, kdy si mohou uzobávat to, na co mají zrovna chuť.

Občerstvení pro děti na oslavu

Pokud plánujete dětskou oslavu, můžete při přípravě občerstvení zapojit více fantazie a také slevit ze svých nároků. 

Zde je několik tipů na slavnostní pochoutky:

  1. Domácí brownies
  2. Barevné cupkaky
  3. Čokoládové muffiny
  4. Obložené toasty
  5. Mini řízečky
  6. Domácí ovocné nanuky
  7. Veselé jednohubky
  8. Hromada ovoce

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: