UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na velikosti dětské čepice?

Výběr dětské čepice je nezřídka podceňovaný. Výběr správné velikosti má určovat to, jak je čepice pohodlná a jaký tepelný komfort dokáže zajistit.

velikost-detske-cepice

Dětské velikosti čepic

Zejména v zimě je třeba mít na paměti, že nejvíce tepla odchází z organismu hlavou. Kromě kvalitního materiálu je třeba volit i správnou velikost čepice. Jestliže je velikost dětské čepice příliš malá, má tendence hrnout se přes uši nahoru. V případě velké čepice pokrývka dostatečně nepřiléhá k hlavě a nechrání před zimou.

Velikosti čepic se uvádí jako obvod hlavy v cm. Obvod hlavy jednoduše změříte pomocí krejčovského metru, měřte v úrovni cca 2 cm nad obočím. Je třeba dbát na to, aby bylo měřeno ve stejné úrovni vepředu i vzadu a metr nemá přecházet přes uši. To, jak se čepice přizpůsobí velikosti a tvaru hlavy, záleží hodně na použitých materiálech. Důležitá je také údržba čepice, je třeba dbát na pokyny výrobce a například nedávat ji do sušičky.

Tabulka dětských velikostí čepice

Velikost

Obvod hlavy

Věk

41

32 - 42 cm

0 - 3 měsíců

43

34 - 44 cm

3 - 6 měsíců

45

36 - 46 cm

6 - 9 měsíců

47

38 - 48 cm

12 měsíců

49

40 - 50 cm

18 měsíců

51

42 - 52 cm

2 - 3 roky

53

44 - 54 cm

4 - 7 let

55

46 - 56 cm

8 - 11 let

 

Střih čepice

Co se týká střihu a vzhledu, je v oblasti dětských čepic opravdu z čeho vybírat. Dětské čepice mají nejčastěji klasický střih, velmi oblíbené jsou také takzvané ušanky (tedy čepice s klapkami na uších), čepice s prodloužením v zadní části jako ochrana zátylku a krku. Proti slunečnímu svitu i zimě ochrání čepice s kšiltem a proti velké zimě a větru nejlépe ochrání takzvané kukly. U menších dětí, jako jsou batolata, jsou praktické čepice se šňůrkami na úvaz pod bradou. Čepice tak lépe drží na místě a jistí to, že jí dítě jednoduše sundá.

Děti někdy pletené čepice škrábou zejména v oblasti čela, proto je lepší vybírat ty, které mají uvnitř navíc fleecovou vrstvu. Opravdovými vychytávkami mezi dětskými čepicemi představují čepice s prodyšnou membránou GORE® WINDSTOPPER® pro maximální ochranu proti větru.

Pro Dudlu napsala: Martina Masopustová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si dětské oblečení:

Pokračujte v čtení blogu: