UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabavit děti na zahradě?

Hraní si venku je pro děti tou nejlepší a nejužitečnější zábavou. Pokud vlastníte dům se zahradou, pak máte z poloviny vyhráno a v ruce spousty trumfů, jak vaše ratolesti udržet venku. Na zahradě jim totiž můžete připravit spoustu zajímavých her, při kterých se dokonale vyřádí. Vaše ratolesti budou mít dostatek prostoru k pohybu, a ještě navíc budou na čerstvém vzduchu.

zabava-pro-deti-na-zahrade

Jak zabavit děti na zahradě (Freepik.com)

Nápady na hry pro děti na zahradu

Jednou z variant k využití venku je multifunkční hřiště. To může obsahovat nejrůznější dětské skluzavky, houpačky, prolézačky nebo dokonce i horolezeckou stěnu. Na takovém multifunkčním hřišti se vyřádí jak menší, tak i větší děti. Pro ty úplně nejmenší můžete umístit i pískoviště. Získáte tak spoustu herních prvků v jednom.

Další skvělou volbou, která nenechá snad žádné dítko chladným, je zahradní trampolína. Stačí přizvat sourozence nebo kamarády a o parádní zábavu je postaráno. Vyzkoušet si mohou různé kreace během skákání a skvěle se tak během této aktivity vyblbnou. Při skákání na trampolíně ale v každém případě dbejte na bezpečnost dětí a nikdy nenechávejte děti skákat bez dozoru.

V létě pak menší i větší děti ocení pořádné osvěžení. Kluci nepohrdnou nejrůznějšími vodními pistolkami a vodními bombami. Vhod přijdou i různé nafukovací bazénky. Pro více legrace pak poslouží různá bazénová centra se skluzavkami, vodotrysky a fontánkami. 

hracky-pro-deti

A co takhle si trochu zapinkat?

Dobrou volbou je třeba líný tenis, pro větší pak badminton. Svoje využití si určitě najde i parádní frisbee nebo házecí disk. A ani menší caparti nepřijdou zkrátka. I ti si mohou pinkat třeba s pálkami se suchými zipy, na které se míček jednoduše přilepí a pro ty nejmenší je tak hra mnohem jednodušší.

I ti nejmenší vám pak mohou pomáhat na zahradě. K tomu jim poslouží krásné zahradní nářadí určené právě pro ty nejmenší. Mohou tak hrdě zametat koštětem, shrabat listí a odvážet ho na kolečku, nebo zalévat květiny. Taková pomoc se vám bude určitě hodit.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: