UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabavit děti na svatbě?

Pokud jste už někdy byli na svatbě, určitě víte, že mezi svatebními hosty najdete zástupce prakticky každé věkové kategorie. Nejvíce je vždycky těch, kteří jsou ve věku novomanželů, následně jsou zastoupeni generace rodičů a prarodičů. I nejmladší svatebčané ale jsou ale častými hosty a nutno říct, že v očích novomanželů jsou často těmi nejvíce obávanými. Pokud svatbu plánujete, určitě vás bude zajímat to, jak zabavit děti na svatbě, aby si to užily jak ony, tak i jejich rodiče.

jak-zabavit-deti-na-svatbe

Jak na svatbě zabavit děti (Zdroj: Freepik.com)

Děti na obřadu

Kritickým bodem každé svatby je samozřejmě obřad. Většinou je to první bod na programu celého dne a i když jde o radostnou událost, tak často je ve vzduchu cítit i nervozita. Všichni chtějí, aby to bylo dokonalé a aby se nic nepokazilo. Pro děti je obřad ale ještě náročnější. Musí být na jednom místě a poslouchat (často nejen pro ně) nekonečný proslov (kterému navíc nerozumí). Tato frustrace často vyústí v nevyhnutelné – vyrušování, smích nebo pláč a křik. 

Pokud tedy jdete na obřad s dětmi, určitě je dobré mít od začátku vymyšlenou nějakou únikovou strategii, tedy ideálně se postavit tam, odkud se můžete během pár vteřin vypařit. Jestli jste naopak novomanželé, kteří dětský pláč na obřadu neocení, můžete zajistit pro děti hlídání po dobu obřadu.

Hry pro děti

Po samotném obřadu už nervozita opadá a nálady dětí už ovlivňují pouze jejich rodiče. Ti by se ale určitě také chtěli na vaší svatbě bavit a proto se hodí připravit na svatbu nejrůznější hry pro děti, které ideálně zvládnou hrát v nějakém kolektivu sami, nebo za co přítomnosti co nejmenšího počtu dospělých.

Svatby nejčastěji probíhají v letních měsících, a pokud k tomu budete mít vhodný prostor, určitě doporučujeme mít na svatbě dětské pískoviště, nebo například koutek s legem. Když každý přinese pár kostiček, co doma schraňuje od dětství, zabavíte tím děti opravdu spolehlivě.

Dobrou variantou je také kroket, který si v klidu zahrají jak děti, tak dospělí. 

Vyzkoušet můžete ale také:

Dalším velmi oblíbeným řešením je pak pozvat si na svatbu animátory, kteří se o zábavu dětí postarají za vás a vy nebudete muset nic řešit.

Děti a fotokoutek

Asi každé dítě rádo napodobuje dospělé. Proto je možné vedle fotokoutku pro všechny hosty připravit i speciální fotokoutek pro nejmenší svatebčany. Ten stačí naplnit nejrůznějšími rekvizitami do fotokoutku, parukami, klobouky a dalšími převleky a uvidíte, že si děti na nějakou chvíli s touto zábavou vystačí.

Zde ale dejte pozor, co jim dáte na focení. Ideální je nějaký starší digitální foťák, případně mobil, nebo tablet. Děti ho budou během pár vteřin umět obsluhovat, o to nemusíte mít starost. Pokud jim ale dáte do ruky polaroid, buďte si jistí, že vycvakají klidně tisíc snímků a vás to bude nakonec stát majlant.

Světýlka rozzáří děti i dospělé

Pozdní hodiny s sebou přináší také únavu dětí, která je na svatbách často narušena tím, že se konečně rozzáří světelné dekorace. Asi na žádné svatbě by neměla chybět nejrůznější světýlka, lampiony, prskavky, svíčky, nebo svítící písmena.

Všechny tyto dekorační předměty v dětech vyvolají zvědavost a na chvíli se proberou. To je ideální okamžik pro rodiče k tomu, aby odvedli své děti do postelí, a pokud je samotné únava nezlomí, tak se mohou vrátit na večerní svatební party. A když to nevyjde, tak se aspoň dobře vyspí.

hracky-pro-deti

Dárečky pro nejmenší svatebčany

Ráno po svatbě je pro každého jiné. Kdo se bavil dlouho do noci, tomu ráno není do zpěvu. Kdo má ale spoustu energie, to jsou samozřejmě děti. Od rána budou opět všude pobíhat, zkoumat vše, co nestihli vyzkoumat den předtím a následně se jim nebude chtít domů.

Svatební tradice velí tomu, že při rozloučení se hostům dává výslužka, nebo nějaký drobný dárek jako poděkování za to, že s vámi strávili svatební den. Když připravíte dárky i pro děti, rodiče to určitě ocení. Vždy ale vybírejte podle konkrétního věku každého dítěte, aby dárek byl co nejvhodnější a mohli jste například děti zabavit před plánovanou cestou domů.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: