UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat běžecký pás?

Běhání je oblíbená aktivita spousty lidí. Zlepšuje zdraví a fyzickou i psychickou kondici. Pomáhá při hubnutí a navíc i podporuje paměť a zlepšuje náladu. Ovšem mnohdy nemáte možnost vyběhnout někam ven, kde je na to ideální prostředí. Dobrou alternativou tak je pořídit do domácnosti běžecký pás. Jak vybrat ideální typ, který vám bude maximálně vyhovovat a na co se při jeho nákupu zaměřit?

jak-vybrat-bezecky-pas

Běžecký pás jak vybrat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat běžecký pás

Do domácího prostředí vám bude stačit jednodušší stroj, který se vyznačuje nižší hlučností a lepší skladností. Hodí se pro rekreační běh celé rodiny, hubnutí i posílení kondice. Důležitým parametrem je jeho nosnost. Zaměřte se proto na to, kdo bude běžecký pás používat.

Nejdůležitější součástí běžeckého pásu je jeho motor. Levnější typy motorů (DC motory) mají bohužel nižší životnost, a to přibližně 500 – 1000 provozních hodin. Oproti tomu kvalitnější typy motorů, tzv. AC motory zajišťují mnohonásobně delší životnost běžeckých pásů a také bezproblémový chod stroje.

Běhat nemusíte jen po rovině. Většina strojů dnes už totiž disponuje možností sklonu, takže si vaše cvičení můžete zpestřit během do mírného kopce. Při výběru se pak orientujte podle maximální úrovně takového sklonu.

A jaké parametry budou mít vliv na pohodlí při vašem sportování?

Je to především velikost běžecké plochy, která má vliv na potřebný komfort a také na vaši rychlost při běhání. Širší běžecký pás vám zajistí mnohem lepší dojem z běhání, a to bez obav z toho, že byste se museli neustále dívat pod nohy.

Aby běhání bylo šetrné k vašim kloubům, záleží i na vhodném odpružení běžeckého pásu. Vyvarujte se pořízení levnějších modelů běžeckých pásů, které nedisponují příliš kvalitním odpružením. Raději zainvestujte více a odměnou vám pak bude perfektní odpružení ideální pro zdravé a bezpečné běhání.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: