Jak vybrat indukční varnou desku?

Indukční varná deska je oblíbenou volbou v kuchyni mnoha domácností. Přináší totiž dlouhou řadu výhod. Vaření na indukční desce je pohodlnější a rychlejší. Má totiž inteligentní schopnost rozpoznat nádobu a rychle zahřát její dno.

jak-vybrat-indukcni-varnou-desku

Jak vybrat indukční varnou desku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Potřebovat budete jen speciální nádobí určené pro používání na indukčních deskách. Po sundání dané nádoby z plotýnky se ohřev automaticky vypíná. Nadchnou vás nejen pro rychlost ohřevu, ale také i pro nízkou spotřebu energie. Rodiny s malými dětmi pak potěší bezpečnostní prvky. A jak vybrat indukční varnou desku?

Indukci vybírejte s ohledem na následující parametry. Předně jsou důležité její rozměry. Deska se totiž zapouští přímo do kuchyňské linky, záleží tedy na jejím dispozičním řešením. Nabízí se variant s různým počtem plotýnek. Dalším parametrem je pak výkon indukce. Podle uvedené hodnoty zjistíte, jak rychle bude jídlo uvařeno. Minimální výkon by se měl pohybovat v hodnotách kolem 6.000 W a je součtem jednotlivých zón. Záleží samozřejmě i na tom, pro kolik lidí nejčastěji vaříte.

Zajímat by vás jistě bude i ovládání indukční varné desky. To by mělo být především přehledné a intuitivní. Setkat se můžete s tlačítkovou nebo dotykovou variantou. Záleží tedy na tom, jakou variantu vy osobně preferujete a jaká je vám příjemnější.

Vybrat si můžete i z několika barevných odstínů indukční desky. Kromě klasického černého provedení je to i bílá deska, která může zdobit vaši kuchyň. Narazíte i na další barvy, které už nejsou ovšem tak obvyklé. Mezi ty patří hnědá, stříbrná nebo šedá.

Při používání indukční desky oceníte také nejrůznější užitečné funkce, které nabízí. Některými z nich je časovač, ukazatel zbytkového tepla, funkce zablokování varné desky, dětská pojistka, udržení teploty nebo třeba stop & go pro rychlé zastavení a opětovné spuštění varné desky.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení