UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat indukční varnou desku?

Indukční varná deska je oblíbenou volbou v kuchyni mnoha domácností. Přináší totiž celou řadu výhod. Vaření na indukční desce je pohodlnější a mnohem rychlejší než na jiném typu vařiče. Má totiž inteligentní schopnost rozpoznat nádobu a rychle zahřát její dno. Jak vybrat tu pravou?

jak-vybrat-indukcni-varnou-desku

Indukční varná deska jak vybrat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak funguje indukční varná deska

Indukční deska funguje na principu elektromagnetických vln (elektromagnetické indukce), použít na ni tedy můžete jakékoli kovové nádobí, které magnetizuje. To zjistíte jednoduše tak, že zespodu nádoby přiložíte magnet - pokud se přichytí, je nádobí vhodné na indukci.

Velikou výhodou vaření na indukci je rychlost ohřevu. Indukce funguje tak, že na rozdíl od elektrické varné desky neohřívá plotýnku, ale nádobu, v níž se vaří. Po sundání dané nádoby z plotýnky se ohřev automaticky vypíná a plotýnka velmi rychle vychladne.

 A jak vybrat indukční varnou desku?

Indukci vybírejte s ohledem na následující parametry:

 1. Rozměry

  Předně jsou důležité její rozměry. Deska se totiž zapouští přímo do kuchyňské linky, záleží tedy na jejím dispozičním řešením. Nabízí se variant s různým počtem plotýnek.

 2. Výkon

  Dalším parametrem je pak výkon indukce. Podle uvedené hodnoty zjistíte, jak rychle bude jídlo uvařeno. Minimální výkon by se měl pohybovat v hodnotách kolem 6.000 W a je součtem jednotlivých zón. Záleží samozřejmě i na tom, pro kolik lidí nejčastěji vaříte.

 3. Ovládání

  Zajímat by vás jistě bude i ovládání indukční varné desky. To by mělo být především přehledné a intuitivní. Setkat se můžete s tlačítkovou nebo dotykovou variantou. Záleží tedy na tom, jakou variantu vy osobně preferujete a jaká je vám příjemnější.

 4. Barva

  Vybrat si můžete i z několika barevných odstínů indukční desky. Kromě klasického černého provedení je to i bílá deska, která může zdobit vaši kuchyň. Narazíte i na další barvy, které už nejsou ovšem tak obvyklé. Mezi ty patří hnědá, stříbrná nebo šedá.

 5. Funkce

  Při používání indukční desky oceníte také nejrůznější užitečné funkce, které nabízí. Některými z nich je časovač, ukazatel zbytkového tepla, funkce zablokování varné desky, dětská pojistka, udržení teploty nebo třeba stop & go pro rychlé zastavení a opětovné spuštění varné desky.Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: