UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat matraci?

Správně zvolená matrace je klíčem k pohodlnému, příjemnému a ničím nerušenému spánku. Zároveň také pomáhá předcházet bolestem zad a krční páteře. Dopřejte si relaxaci a kvalitní spánek s matrací, která bude vašemu tělu plně vyhovovat. Jak takovou matraci vybírat a na co se při tom zaměřit? Předně záleží na věku, výšce a hmotnosti toho, kdo bude matraci používat.

jak-vybrat-matraci

Jak si vybrat matraci? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si správně vybrat matraci

Setkat se můžete hned s několika typy matrací, které se liší použitými materiály, různými stupni tvrdosti a také svými vlastnostmi. Mezi nejvhodnější použité materiály se řadí studená pěna, latex, elastická pěna a paměťová pěna a narazit můžete hned na pět stupňů tvrdosti, kdy číslo 1 je velmi měkká, a naopak číslo pět velmi tvrdá.

Pokud rádi spíte na břiše, pak byste měli zvolit spíše středně tvrdou variantu. Při poloze na zádech se tak o správnou polohu a oporu v bedrech postará tvrdá matrace. Při spaní na boku je pak ideálním řešením spíše měkká až středně tvrdá varianta, která zajistí přizpůsobení se nerovnoměrnému zatížení těla.

Latexová matrace

Jednou z možností je také latexová matrace. Ta je pohodlná a patří mezi ty nejvíce měkké. Nejčastěji se tak setkáte se stupni tvrdosti 1 a 2. Vyznačují se vysokou elasticitou a také tím, že se skvěle přizpůsobí momentální poloze těla.

Kokosová matrace

O větší tuhost se pak postarají vrstvy obsahující kokosové vlákno nebo PUR pěnu. Tento typ matrací vás také potěší dlouhou životností.

Pružinová matrace

Dalším typem jsou pružinové matrace. Ty jsou dobře prodyšné a skvěle se tak hodí na pevné rošty. Dokonale se přizpůsobí tvaru a poloze vašeho těla.

Pěnová matrace

Pěnové matrace se vyrábí hned z několika typů pěn a jsou tak univerzální. Dostupné jsou v různých stupních tvrdosti a hodí se jak pro lamelové, tak i pro laťkové rošty.  Narazit můžete na označení sendvičová matrace. Ta se skládá z různých materiálů, což zajišťuje delší životnost a větší komfort během používání.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si doplňky do ložnice:

Pokračujte v čtení blogu: