UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat domácí pekárnu?

Není nad to mít doma křupavé čerstvé pečivo kdykoliv jen máte chuť. Pokud se vám ale nechce dnes a denně chodit do obchodu, díky domácí pekárně si můžete křupavé rohlíky nebo voňavý chléb pohodlně upéct i přímo u vás doma. Jak vybrat takovou, která bude splňovat všechna vaše očekávání a stane se užitečným pomocníkem pro celou rodinu?

jak-vybrat-domaci-pekarnu

Jak vybrat domácí pekárnu na chleba? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jakou vybrat domácí pekárnu

Domácí pekárnu vybírejte podle velikosti. Důležité je tedy to, pro kolik strávníků budete péct a jak často budete pekárnu využívat. Velikost poznáte podle pečící nádoby, která se udává v gramech. Nejčastěji je to pak v rozmezí 400 – 1800 gramů. Pokud máte v plánu pekárnu využívat pravidelně, poohlédněte se po některém z kvalitnějších modelů. Ty mají odolné nerezové tělo a nerezovou formu.

Funkce domácí pekárny

Nechcete v pekárně jenom péct, ale rádi byste využili i některé z dalších funkcí? Můžete se setkat s funkcemi jako je příprava domácího jogurtu a dalších mléčných výrobků, výroba marmelád, a dokonce i pečení masa.

Dalšími užitečnými funkcemi, které oceníte, jsou například:

  • funkce odloženého startu
  • pečení přes noc
  • vnitřní osvětlení
  • dávkovač surovin


Ovládání

Dalším faktorem při výběru domácí pekárny, podle kterého se můžete rozhodovat je její ovládání. To může být pomocí klasických tlačítek nebo pomocí dotykového displeje. Záleží tedy především na tom, která z variant vám osobně více vyhovuje.

Hlučnost

Popřemýšlejte i o tom, zda bude domácí pekárna v provozu i přes noc nebo pokud ji budete používat v malém bytě. Důležitým parametrem je totiž i její hlučnost. Ta by neměla přesáhnout hodnoty nad 50 dB.

Design

Nezapomeňte i na to, že domácí pekárnu budete mít nejspíš neustále postavenou na kuchyňské lince. Při jejím výběru se proto zaměřte i na její design tak, aby se hodila do konceptu vaší kuchyně a ladila s ostatními domácími spotřebiči.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: