Jak vybrat kuchyňský robot?

Kuchyňský robot patří mezi oblíbené pomocníky v kuchyni. Skvělé je na něm to, že v sobě zahrnuje hned několik přístrojů najednou. Pomůže vám tak šetřit čas, energii i místo ve vaší kuchyni. A jak vybrat ten správný model, který vám bude plně vyhovovat? Zaměřte se při nákupu na následující parametry.

jak-vybrat-kuchynsky-robot

Jak vybrat kuchyňský robot? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jednou z nejdůležitějších otázek je to, k čemu budete kuchyňský robot využívat nejčastěji. Některé typy se specializují na hnětení, míchání a šlehání, jiné zase na strouhání, krájení a sekání. Kuchyňské roboty toho umí ovšem ještě mnohem více. Dalšími funkcemi tak může být mixování, mletí, odšťavňování atd.

Důležité je také zvolit odpovídající objem nádoby. Od té se odvíjí množství připraveného jídla. Pokud tedy máte početnější domácnost, volte větší objem místy. Pro 3člennou domácnost počítejte s objemem cca 3 litry, v případě větší rodiny pak volte objem alespoň 4 litry.

Při vybírání se také setkáte s různým vybavením v podobě užitečného příslušenství. Šlehací nebo také balonová metla se postará o dokonale nadýchaný sníh nebo promění smetanu v hutnou šlehačku. Míchací metla pak během několika málo okamžiků perfektně smíchá všechny potřebné ingredience. A hnětací hák zase parádně prohněte různá těsta. Ve vybavení pak také nechybí nejrůznější druhy nástavců na krájení a strouhání zeleniny.

Dalším parametrem je pak počet rychlostí, kterými kuchyňský robot disponuje. Tady se ideálně řiďte heslem, že méně znamená více. Můžete se setkat až s 8 stupni rychlostí, které se postarají a perfektní přípravu různých pokrmů. Pokud budete robota používat opravdu často, volte raději kovové součásti, které jsou oproti plastovým odolnější.

Zajímat by vás měla také případná délka přívodního kabelu, hmotnost daného spotřebiče nebo hlučnost během používání. Ani tyto parametry byste tak neměli podcenit.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení