UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat koloběžku?

Sháníte koloběžku pro dítě a nevíte jakou vybrat? Předně bude záležet na tom, jestli se jedná o mladší nebo větší dítě. Podle toho vás bude čekat výběr mezi koloběžkami se dvěma nebo třemi kolečky. Dostupné jsou také typy s brzdami nebo bez brzdy. Velký rozdíl je také v jejich hmotnosti. Na co se tedy při vybírání koloběžky pro dítě zaměřit?

jak-vybrat-kolobezku

Freestyle koloběžka jak vybrat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak správně vybrat koloběžku

Pokud chcete pořídit koloběžku dítěti ve věku kolem 2 – 3 let, pak ještě volte koloběžku se třemi kolečky. Setkat se můžete hned se dvěma variantami, a sice umístěním dvojice koleček v přední nebo zadní části. Jaká varianta je lepší? Rozhodně sáhněte spíše po takové, kdy jsou dvě kolečka umístěna vepředu, které zajistí maximální stabilitu a bezpečnost.

Pro větší děti už to bude chtít koloběžku se dvěma kolečky. Zásadní otázkou bude to, do jakého terénu bude koloběžka určená. Od toho se totiž odráží velikost a typ koleček. Do městského provozu a pro ježdění na chodníku postačí menší a skládací koloběžka, která je praktická pro svoji nízkou hmotnost, skladnost a snadné přenášení. Bude-li ovšem vaše dítko jezdit spíše po lesních cestách a v nezpevněném terénu, pak by byl tento typ nedostačující. Skládací koloběžky s malými kolečky přirozeně hůře zvládají i sebemenší nerovnosti. Navíc se na nich děti také mnohem rychleji unaví.

Koloběžka do terénu

Pro jízdu v terénu jsou ideálním řešením nafukovací kolečka. Ty si hravě poradí s kdejakou nerovností. Navíc není jízda na těchto koloběžkách pro děti takovou námahou. Nevýhodami je pak to, že se hůře přenášejí vzhledem ke své hmotnosti a jejich pořizovací cena je také o něco vyšší než u koloběžek skládacích.

Kromě těchto aspektů je samozřejmě také důležité brát v potaz tělesnou konstituci, výšku a váhu dítěte. Skvělou volbou jsou typy s nastavitelnými řídítky, díky čemuž tak taková koloběžka vlastně s vaším potomkem poroste.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: