Jak vybrat elektrokoloběžku?

Rozhodli jste se pořídit si elektrokoloběžku jako šikovné přibližovadlo? V dnešní době je na trhu dostupná dlouhá řada elektrokoloběžek. Jak ovšem vybrat tu pravou, která bude plně vyhovovat vašim potřebám a požadavkům? Na co se při výběru zaměřit a podle čeho se rozhodnout po konkrétní model?

jak-vybrat-elektrokolobezku

Jak vybrat elektrokoloběžku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Při výběru elektrokoloběžky budete stát před rozhodnutím, zda ji budete využívat ve městě, tedy na zpevněném povrchu, nebo zda bude určená spíše do terénu. To je jedním z parametrů při vybírání vhodného modelu. Do městského provozu vám tak vystačí elektrokoloběžka s menšími kolečky, naopak do terénu to bude chtít kolečka větší, ideálně nafukovací.

Dále se zaměřte na materiál, ze kterého je elektrická koloběžka vyrobena, maximální rychlost a také na výdrž baterie. Co se materiálu týče, nejčastěji se můžete setkat s duralem a hliníkem. Dostupné jsou koloběžky z oceli, které jsou sice těžší, ale o to více stabilnější a bezpečnější. Ve městě oceníte možnost složení koloběžky.

A jak je to s maximální rychlostí? Většina elektrokoloběžek disponují maximální rychlostí někde kolem 30 km/h. Na těch vymakanějších se můžete prohánět rychlostí až 50 km/h. Pro začátečníky je pak skvělou volbou výkon do 350 W, u dítěte pak postačí 100 W.

A co kapacita baterie? Od její výdrže se logicky odvíjí i dojezdová vzdálenost. Ta nejčastěji bývá kolem 10 – 30 km, ve výjimečných případech dokonce až 45 km. Baterie se dá dobít za 2 – 6 hodin. Samotná baterie je pak kvalitnější lithiová.

Zaměřte se také na brzdy. Ty mohou být ruční, kotoučové nebo elektrické. V případě ručního brzdění se jedná o nášlapný systém v oblasti zadního blatníku. Kotoučové brzdy se pak ovládají pomocí páky umístěné na řídítkách. Brzdění pomocí elektrické brzdy, která je umístěná uvnitř je pak velmi pohodlné, ale musíte myslet i na setrvačnost.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení