UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat vířivku?

Vířivka je skvělý způsob, jak se odreagovat od starostí a stresů všedních dní a báječný způsob relaxace. Poskytne dokonalou úlevu unaveným svalům a kloubům, zmírňuje stres a zlepšuje kvalitu spánku. Není nad to si tuto relaxační aktivitu dopřát v naprostém soukromí. Venkovní vířivá vana je oblíbenou volbou na terasu nebo na zahradu a umožňuje tak příjemný odpočinek v klidu a o samotě. Takovou vířivku si ale klidně můžete pořídit i do interiéru. Jak vybrat tu nejlepší?

jak-vybrat-virivku

Jak vybrat nafukovací vířivku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat vířivku

Při výběru vířivky, ať už do domu nebo na zahradu, je důležité zvážit několik parametrů, které vám usnadní rozhodování.

Velikost a umístění vířivky

Jedním ze základních a velmi důležitých parametrů je vhodná velikost vířivky. Berte tedy v potaz, kolik lidí ji bude reálně používat. Dalším bodem pak bude umístění vířivky. Ta může být:

  • interiérová
  • exteriérová
  • nafukovací
  • zapuštěná do země


Dbejte také na to, aby vířivka mohla být umístěna v dosahu elektrické energie a zdroje vody.

Nafukovací vířivka

Nafukovací vířivka je oblíbenou volbou pro svoji nižší cenu a také z důvodu praktičnosti. Díky nízké hmotnosti ji můžete snadno přemístit tam, kam zrovna potřebujete. Nevýhodou pak může být méně funkcí a nižší životnost. U tohoto typu oceníte snadné zprovoznění, které každý hravě zvládne. Stačí jen nafouknout, napustit vodou a už si můžete užívat příjemného nicnedělání.

Akrylátová vířivka

Dalším typem jsou akrylátové vířivky. Ty mají venkovní plášť vyrobený z plastu nebo ze dřeva, setkat se také můžete s moderním obložením. Stanou se tak zajímavým a designovým exteriérovým prvkem. Nadšeni budete z různých druhů funkcí a nastavení pro dokonalou hydro masáž nebo dokonce i aromaterapii.

Při výběru vířivky se setkáte i s různým počtem trysek. Tento počet je v rozmezí 25–90 trysek, které jsou směřovány na různé části těla. Záleží tedy na tom, v jakých oblastech těla masáž preferujete.

Typ filtrace

Dále si budete muset zvolit vhodnou filtraci. Ta může být kartušová nebo písková. Kartušová filtrace je vhodná spíše pro menší vířivky, u větších volte raději filtraci pískovou.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si hračky do vody:

Pokračujte v čtení blogu: