UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat lednici?

Lednice je nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Bez ní bychom si chod kuchyně jen těžko dokázali představit. V dnešní době nalezneme na trhu spoustu typů chladniček. Jakou ale vybrat? Při vybírání nové ledničky berte v potaz hlavně velikost vaší kuchyně a také to, jestli i ostatní spotřebiče máte vestavěné či nikoliv.

jak-vybrat-lednici

Jak si vybrat lednici s mrazákem? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat lednici 

Ledniček existuje hned několik typů:

  • kombinované - zahrnují jak chladničku, tak i mrazáky a díky odděleným dvířkům pak pomáhají šetřit energii
  • monoklimatické -  jsou bez mrazící části
  • americké - jako stvořené pro početnější rodiny, oceníte u ní nejen velký objem, ale také možnost otevírání do dvou stran a praktické rozdělení zón a poliček
  • pultové - oceníte ji hlavně v garsonkách nebo malých domácnostech o jednom člověku, má nízkou spotřebu energie a nezabírá moc místa

Velikost ledničky

Při výběru se zaměřte především na velikost ledničky. Tu volte nejen podle velikosti kuchyně, ale také podle počtu členů vaší domácnosti. Řídit se můžete jednoduchou pomůckou, kdy pro jednu osobu postačí objem lednice přibližně 50–70 litrů plus 20 litrů objem mrazáku. Následně si můžete vybrat vhodný objem podle velikosti vaší rodiny. Samozřejmě berte v potaz i případné stravovací zvyklosti.

Vestavěná nebo stojící lednička?

Přemýšlíte o tom, jestli zvolit vestavěnou nebo volně stojící chladničku? Jaká jsou pro a proti těchto dvou variant? Vestavěná lednička vypadá oproti volně stojící elegantněji, a navíc vám také pomůže ušetřit nějaký ten prostor. Rozdíl ovšem ve spotřebě energie a úspornosti není žádný. Naopak rozdílná bude pořizovací cena, kdy volně stojící ledničky stojí méně.

Spotřeba energie

Důležité je také brát v potaz spotřebu energie, potažmo energetickou účinnost, která je uvedená pomocí písmen od A – G. Čím je uvedená energetická třída blíže písmenu A, tím je spotřeba energie nižší.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: