UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat myčku nádobí?

Myčka nádobí je v mnohých domácnostech nepostradatelným pomocníkem. Přináší nejen úsporu času, ale také vody. Skvěle tak šetří i vaši peněženku. Bylo totiž prokázáno, že mytí nádobí v myčce je o více než 30% levnější oproti ručnímu mytí. Jedná se zkrátka o pohodlnější a úspornější činnost po všech stránkách. Jak vybrat tu pravou myčku nádobí?

jak-vybrat-mycku-nadobi

Jak vybrat profi myčku nádobí? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vybrat myčku na nádobí

Nespornou a dost možná tou hlavní výhodou myčky nádobí je, že se vám špinavé nádobí nehromadí ve dřezu, ale je schované v myčce, kde čeká na umytí. Vaše kuchyň tak rázem působí uklizenějším dojmem. I tak ale stále v českých domácnostech nepatří myčka k tak rozšířeným spotřebičům jako třeba mikrovlnná trouba nebo rychlovarná konvice. Na co se při výběru myčky nádobí zaměřit a jak vybrat tu správnou, která vám bude plně vyhovovat?

Velikost

Během vybírání budete stát před rozhodnutím, jak velkou myčku nádobí vlastně využijete. V potaz berte samozřejmě nejen dispoziční řešení vaší kuchyně, ale také to, kolik osob obývá vaši domácnost. Domácnost o jednom nebo dvou členech využije spíše úzkou myčku, která pojme kolem 8-10 sad nádobí. Širší varianty myček pak pojmou 12-15 sad nádobí a hodí se pro čtyřčlenné nebo početnější domácnosti.

Spotřeba vody a energie

Při výběru také narazíte na spotřebu vody a energie. Ty nejúspornější myčky nádobí spotřebují během jednoho mycího cyklu 11 litrů vody. Spotřeba energie pak je někde kolem 1 kWh, u energeticky náročnějších programů by pak měla být spotřeba max. 1,4 kWh.

Hlučnost myčky

V případě, že máte kuchyň spojenou s obývacím pokojem, pak vás jistě bude zajímat i další parametr, kterým je hlučnost tohoto domácího spotřebiče. Ideální volbou je tak myčka s hlučností kolem 40-50 dB. Hlučnější typy jsou vhodnější spíše do uzavřených místností.

Vestavěná nebo volně stojící?

V neposlední řadě také můžete vybírat z volně stojících a vestavěných myček. Výhodou vestavěné varianty je, že nenarušuje celkový vzhled kuchyňské linky a propůjčí jí jednotný design.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: