Jak vybrat tyčový vysavač?

Už jste okusili výhody tyčového vysavače? Tento skvělý pomocník vám úklid domácnosti v mnohém usnadní. Navíc díky jeho tvaru a velikosti ho můžete mít postavený třeba v rohu místnosti nebo komory a mít ho tak neustále po ruce. Tyčový vysavač se díky svému výkonu postará o účinný úklid vaší podlahy. Oceníte u něj také to, že k jeho použití nepotřebujete žádný kabel. Nic se vám tak při vysávání nemotá pod nohama. Všechny nečistoty tyčový vysavač zachytává do nádoby, takže se obejdete i bez náhradních sáčků.

jak-vybrat-tycovy-vysavac

Jak vybrat tyčový vysavač? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Tyčový vysavač je praktickou alternativou toho klasického, a to nejen v menších domácnostech. Svoje využití si najde i v rodinném domě. A jak vybrat ten správný typ? Jedním z nejdůležitějších parametrů je typ nabíjení. Nejčastěji se v dnešní době setkáte s akumulátorovými tyčovými vysavači. Tento typ vám přináší velkou výhodou v tom, že se s ním můžete podle potřeby pohybovat po bytě nebo domě. Omezení přináší jen délka provozu.

Setkat se můžete i se dvěma typy baterií – Ni-Mh jsou zastaralejší a jsou typické spíše u levnějších modelů. Oproti tomu typ baterie Li-ion jsou nejmodernější s použitím moderních technologií. Vyznačují se delší životností. Důležitým parametrem pak pro vás bude kapacita baterie. Od té se bude odvíjet doba použití tyčového vysavače na jedno nabití.

Provozní doba se pohybuje od 15 minut u levnějších modelů. Zlatý střed pak nabízí dobu použití na jedno nabití v rozmezí 30–60 minut. Na své si ale přijdou i ti náročnější, a to u modelů, které mají provozní dobu až 120 minut. Velké rozdíly najdete i v době nabíjení baterie, a to v rozmezí 1–10 hodin.

Při výběru se zaměřte také na objem sběrné nádoby a sací výkon vysavače. V neposlední řadě se rozhodujte i podle rozměrů a hmotnosti tak, aby se vám s vysavačem dobře pracovalo. Důležitá je i hlučnost. Pokud hledáte spíše tišší přístroj, pak si vyberte ze sekce nabízející hodnoty kolem 60 dB.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení