UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat tiskárnu?

Vybíráte tiskárnu, která by vám sloužila ve vaší domácnosti nebo kanceláři, ale neorientujete se v současné nabídce na trhu? Zjistěte, jak se orientovat podle jednotlivých parametrů a jak vybrat konkrétní typ, který bude maximálně vyhovovat vašim potřebám.

jak-vybrat-tiskarnu

Jak vybrat barevnou tiskárnu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat tiskárnu

Při výběru tiskárny se můžete setkat hned s několika základními typy:

  • jehličkové -  jehličkové tiskárny jsou nejstarším typem a vyznačují se zhoršenou kvalitou tisku, v dnešní době už jsou k vidění minimálně
  • laserové - laserové tiskárny nabízí kvalitní tisk, a kromě toho i vysokou rychlost tisku
  • inkoustové - inkoustové tiskárny patří mezi nejrozšířenější typ v současné době, jejich výhodou je vysoká kvalita tisku a také příznivá cena, hodí se nejen pro tisk textu, ale i fotografií


Při vybírání vhodné tiskárny pro vaše potřeby bude záležet hlavně na tom, jak často ji budete používat a co budete tisknout. Pokud máte v plánu tisknout méně často a spíše text než fotografie, bude vám postačovat levnější inkoustová tiskárna. Pokud se vám bude hodit i funkce kopírování a skenování, pak sáhněte po některém z multifunkčních zařízení.

Jestliže chcete hodně tisknout fotografie, pak jsou pro vás perfektní volbou kvalitnější inkoustové tiskárny nebo tzv. termosublimační tiskárny. Při vybírání také berte v potaz maximální tiskové rozlišení. Pro případ tisku fotografií volte co nejvyšší rozlišení. Dalším parametrem je pak rychlost tisku, který se udává v počtu vytištěných stránek za jednu minutu. U levnějších tiskáren je tato rychlost pomalejší. Běžné inkoustové tiskárny jsou schopny za minutu vytisknout kolem 20 stran, ty kvalitnější až 70 stran. U tiskárny vám mohou přijít vhod také další užitečné funkce, kterými může být wifi připojení, bezokrajový tisk, přítomnost čtečky paměťových karet nebo USB port a další.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: