Jak vybrat tiskárnu?

Vybíráte tiskárnu, která by vám sloužila ve vaší domácnosti nebo kanceláři, ale neorientujete se v současné nabídce na trhu? Zjistěte, jak se orientovat podle jednotlivých parametrů a jak vybrat konkrétní typ, který bude maximálně vyhovovat vašim potřebám.

jak-vybrat-tiskarnu

Jak vybrat tiskárnu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Při výběru tiskárny se můžete setkat hned s několika základními typy. Těmi jsou jehličkové, laserové a inkoustové tiskárny. Jehličkové tiskárny jsou nejstarším typem a vyznačují se zhoršenou kvalitou tisku. V dnešní době už jsou k vidění minimálně. Nejrozšířenějšími variantami jsou tak tiskárny laserové a inkoustové. Inkoustové tiskárny patří mezi nejrozšířenější typ v současné době. Jejich výhodami je vysoká kvalita tisku a také příznivá cena. Oceníte je také proto, že se hodí nejen pro tisk textu, ale i fotografií. I laserové tiskárny nabízí kvalitní tisk, a kromě toho i vysokou rychlost tisku.

Při vybírání vhodné tiskárny pro vaše potřeby bude záležet hlavně na tom, jak často ji budete používat a co budete tisknout. Pokud máte v plánu tisknout méně často a spíše text než fotografie, bude vám postačovat levnější inkoustová tiskárna. Pokud se vám bude hodit i funkce kopírování a skenování, pak sáhněte po některém z multifunkčních zařízení.

Jestliže chcete hodně tisknout fotografie, pak jsou pro vás perfektní volbou kvalitnější inkoustové tiskárny nebo tzv. termosublimační tiskárny. Při vybírání také berte v potaz maximální tiskové rozlišení. Pro případ tisku fotografií volte co nejvyšší rozlišení. Dalším parametrem je pak rychlost tisku, který se udává v počtu vytištěných stránkách za jednu minutu. U levnějších tiskáren je tato rychlost pomalejší. Běžné inkoustové tiskárny jsou schopny za minutu vytisknout kolem 20 stran, ty kvalitnější až 70 stran. U tiskárny vám mohou přijít vhod také další užitečné funkce, kterými může být wifi připojení, bezokrajový tisk, přítomnost čtečky paměťových karet nebo USB port a další.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení