Jak vybrat správný masážní válec?

Pěnový masážní válec je poměrně novinkou na trhu se sportovním zbožím. Je ideálním doplňkem pro cvičení a regeneraci těla po náročném tréninku. Při správném výběru a používání přináší spoustu výhod. Tato praktická a užitečná sportovní pomůcka totiž pomáhá zlepšit flexibilitu těla a snižovat bolestivost svalů. A na jakém principu vlastně takový masážní válec funguje?

jak-vybrat-masazni-valec

Jak vybrat správný masážní válec? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jeho používání je založeno na technice SMR (samo-myofasciální uvolnění), kdy napomáhá léčení měkkých tkání. Masáž pomocí tohoto válce tak značně urychluje proces regenerace po tréninku. Hodí se nejen pro sportovce, ale i osoby se sedavým zaměstnáním. Je praktický řešením pro svoji velikost a skladnost. Můžete si ho tak vzít kamkoliv s sebou.

Jak vybrat správný typ masážního válce a na co se při výběru zaměřit? Při rozhodování se zaměřte především na velikost masážního válce. Ty nejmenší mají rozměry kolem 15 centimetrů, univerzální velikost je pak cca kolem 30 cm, ale setkáte se i s válci dlouhými kolem 77,5 cm nebo 90 – 100 cm. Jakou velikost tedy zvolit? Záleží především na tom, na jakou partii těla jej chcete používat. Válce v délce 30 cm a 33 cm se hodí na oblasti jako jsou lýtka, ramena, bicepsy či chodidla. V případě použití na větší oblasti svalů a více komfortu se hodí masážní válce o délce 45 cm. Ty největší velikosti jsou pak vhodné třeba na cvičení pilates.

Zaměřte se také na strukturu a tvrdost. Pro citlivější jedince nebo ty, kteří ještě nemají zkušenosti, je vhodnější hladké provedení. Pokud už nějaké zkušenosti s tímto cvičením máte, pak se můžete poohlédnout po větší tvrdosti a struktuře válce. Pro svalnaté a atletické postavy je vhodnější spíše střední nebo vyšší tvrdost. Profesionální sportovci pak mohou využít speciální masážní válec s vibracemi, který má maximální účinek na ztuhlé svalstvo.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení