UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat správný masážní válec?

Pěnový masážní válec je poměrně novinkou na trhu se sportovním zbožím. Je ideálním doplňkem pro cvičení a regeneraci těla po náročném tréninku. Při správném výběru a používání přináší spoustu výhod. Tato praktická a užitečná sportovní pomůcka totiž pomáhá zlepšit flexibilitu těla a snižovat bolestivost svalů. Na jakém principu vlastně takový masážní válec funguje a jak vybrat ten nejlepší?

jak-vybrat-masazni-valec

Jak vybrat správný masážní válec? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vybrat masážní válec

Používání masážního válce je založeno na technice SMR (samo-myofasciální uvolnění), kdy napomáhá léčení měkkých tkání. Masáž pomocí tohoto válce tak značně urychluje proces regenerace po tréninku. Hodí se nejen pro sportovce, ale i osoby se sedavým zaměstnáním. Je praktický řešením pro svoji velikost a skladnost. Můžete si ho tak vzít kamkoliv s sebou.

Jak vybrat správný typ masážního válce a na co se při výběru zaměřit?

Při rozhodování se zaměřte především na velikost masážního válce. Ty nejmenší mají rozměry kolem 15 centimetrů, univerzální velikost je pak cca kolem 30 cm, ale setkáte se i s válci dlouhými kolem 77,5 cm nebo 90 – 100 cm. Jakou velikost tedy zvolit?

Záleží především na tom, na jakou partii těla jej chcete používat. Válce v délce 30 cm a 33 cm se hodí na oblasti jako jsou lýtka, ramena, bicepsy či chodidla. V případě použití na větší oblasti svalů a více komfortu se hodí masážní válce o délce 45 cm. Ty největší velikosti jsou pak vhodné třeba na cvičení pilates.

Zaměřte se také na strukturu a tvrdost. Pro citlivější jedince nebo ty, kteří ještě nemají zkušenosti, je vhodnější hladké provedení. Pokud už nějaké zkušenosti s tímto cvičením máte, pak se můžete poohlédnout po větší tvrdosti a struktuře válce. Pro svalnaté a atletické postavy je vhodnější spíše střední nebo vyšší tvrdost. Profesionální sportovci pak mohou využít speciální masážní válec s vibracemi, který má maximální účinek na ztuhlé svalstvo.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: