Jak vybrat trekové hole?

Nordic walking nebo také severská chůze či chůze s trekovými holemi je velmi oblíbenou aktivitou spojenou se spoustou zdravotních přínosů. Tento sport se těší čím dál větší popularitě. Velkou výhodou je, že je vhodný pro každého bez ohledu na věk, zdraví nebo tělesnou konstituci. A zdravotní přínosy? Chůze s turistickými hůlkami přináší mnoho pozitiv. V první řadě pomáhá s bolestmi zad, hubnutím nebo zlepšit držení těla a kondici. Tento pohyb na čerstvém vzduchu vám také odbourá stres a zlepší kvalitu spánku. V tomto článku vám poradíme, jak vybrat trekové hole.

jak-vybrat-trekove-hole

Jak si vybrat trekové hole? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak správně vybrat trekové hole

Základem k nordic walking jsou kromě pohodlné obuvi také trekové hole. Jak vybrat ty správné, abyste si mohli chůzi venku na čerstvém vzduchu užít opravdu naplno se všemi benefity pro zdraví?

Délka holí

Při výběru trekových holí se zaměřte na jejich správnou délku. Jak ji poznáte? Délku holí volte s ohledem na výšku vaší postavy. Trekové hole by měly mít délku přibližně 0,68 násobku vaší výšky. Důležité je to, abyste při jejich používání měli ruce v pravém úhlu. V tomto ohledu jsou výhodou teleskopické hole, které si jednoduše nastavíte přesně tak, jak potřebujete a můžete se o ně střídat i s někým dalším, který má jinou výšku.

Zároveň je také důležité popřemýšlet o tom, kde je budete používat. Bude to město, zpevněné plochy nebo horší terén? Podle toho následně zvolte vhodný model.

Materiál holí

Důležitou roli hraje i materiál, ze kterého jsou hole na nordic walking vyrobeny.

Hole mohou být:

  • hliníkové - mají nižší hmotnost a jsou také výrazně levnější; uspokojí všechny nenáročné milovníky nordic walking. 
  • duralové - jsou pevnější, ale stojí více peněz
  • karbonové - patří mezi nejvíce kvalitní trekingové hole; jsou lehké a zároveň i odolné, jsou proto skvělou volbou i pro ty nejnáročnější turisty.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: