UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat čističku vzduchu?

Čistička vzduchu, známá také pod názvem ionizátor, má za úkol neutralizovat škodlivé kladné ionty, které se drží v uzavřených prostorech. A jaké má čistička vzduchu účinky? Zlepšuje dýchání, soustředěnost a výkonnost, a významně snižuje únavu. Zároveň také pomáhá zpomalovat stárnutí buněk.

jak-vybrat-cisticku-vzduchu

Jak vybrat čističku vzduchu pro alergiky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vybrat čističku vzduchu

Čističky vzduchu s ionizátorem jsou tak skvělou volbou, jak dodat tělu prospěšné záporné ionty. Funguje na tom principu, že elektricky nabíjí molekuly ve vzduchu. V čističce se pak zároveň zachycují i další nečistoty. Jsou tak skvělou volbou nejen pro alergiky, ale také osoby, které trpí různými dýchacími potížemi nebo zvýšenou únavou.

Podle velikosti místnosti

A jak vybrat vhodnou čističku vzduchu, která bude plně vyhovovat vašim potřebám? Předně je důležité čističku vzduchu vybírat podle toho, jak velká je místnost, ve které ji budete používat. Čím větší místnost, tím větší výkon volte. V parametrech naleznete uvedené množství vzduch v m3, které čistička dokáže během 1 hodiny přefiltrovat. Takže čím větší výkon bude mít, tím je vhodnější do větší místnosti nebo bude rychleji čistit vzduch.

Podle filtračního systému

Dalším parametrem je filtrační systém, který je založený na používání různých filtrů. Záleží tedy na tom, jak vysoké nároky na to, co čistička vzduchu umí, máte.

Můžete se tak setkat s několika druhy filtračních systémů:

  • hepa filtr - ten odstraňuje pyly, mikroskopický prach, plísně, bakterie a zvířecí bakterie
  • uhlíkový filtr - aktivní uhlík účinně zachytává nečistoty ze vzduchu
  • fotokatalytický filtr - UV záření zajišťuje rozklad virů, bakterií, plísní a dalších škodlivých látek


Podle hlučnosti a spotřeby elektrické energie

Dalším parametrem, na který je nutné se při výběru zaměřit, je hlučnost přístroje. Čistička vzduchu, která má vyšší výkon tak může být poněkud hlučnější a naopak. Nízký stupeň hlučnosti oceníte především při nočním používání. V neposlední řadě se zaměřte také na spotřebu elektrické energie.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: