Jak vybrat čističku vzduchu?

Čistička vzduchu, známá také pod názvem ionizátor, má za úkol neutralizovat škodlivé kladné ionty, které se drží v uzavřených prostorech. A jaké má čistička vzduchu účinky? Zlepšují dýchání a soustředěnost, snižuje únavu a zlepšuje výkonnost. Zároveň také pomáhá zpomalovat stárnutí buněk.

jak-vybrat-cisticku-vzduchu

Jak vybrat čističku vzduchu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Čističky vzduchu s ionizátorem jsou tak skvělou volbou, jak dodat tělu prospěšné záporné ionty. Funguje na tom principu, že elektricky nabíjí molekuly ve vzduchu. V čističce se pak zároveň zachycují i další nečistoty. Jsou tak skvělou volbou nejen pro alergiky.

A jak vybrat vhodnou čističku vzduchu, která bude plně vyhovovat vašim potřebám? Předně je důležité čističku vzduchu vybírat podle toho, jak velká je místnost, ve které ji budete používat. Čím větší místnost, tím větší výkon volte. V parametrech naleznete uvedené množství vzduch v m3, které čistička dokáže během 1 hodiny přefiltrovat. Takže čím větší výkon bude mít, tím je vhodnější do větší místnosti nebo bude rychleji čistit vzduch.

Dalším parametrem je filtrační systém, který je založený na používání různých filtrů. Záleží tedy na tom, jak vysoké nároky na to, co čistička vzduchu umí, máte. Můžete se tak setkat s nejčastějším filtrem – tzv. hepa filtr, který odstraňuje pyly, mikroskopický prach, plísně, bakterie a zvířecí bakterie. Dále může mít čistička zabudovaný také uhlíkový filtr nebo fotokatalytický filtr, který zajišťuje rozklad virů, bakterií, plísní a dalších škodlivých látek. Zabudovaná UV lampa pak hubí bakterie, viry, plísně a kvasinky.

Dalším parametrem, na který je nutné se při výběru zaměřit, je hlučnost přístroje. Čistička vzduchu, která má vyšší výkon tak může být poněkud hlučnější a naopak. Nízký stupeň hlučnosti oceníte především při nočním používání. V neposlední řadě se zaměřte také na spotřebu elektrické energie.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení