UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Razítka

Dětská razítka

S dětskými razítky se dá užít plno zábavy. Existuje nepřeberné množství druhů razítek, takže si vybere opravdu každý. Razítka ocení nejen děti, ale i dospělé mohou zaujmout například dekorační razítka. Razítkuje se nejen na papír (například scrapbooking), ale i na textil a dřevo. Razítka s hlubší gumovou strukturou lze otiskovat například také do FIMA, modelíny nebo do keramické hlíny. Předtím je dobré razítko navlhčit, aby v něm hmota nezůstala. 

Škála motivů razítek je opravdu pestrá: rostliny, zvířata, ornamenty, předměty každodenního života, nápisy, čísla atd. Dětská razítka mají široké využití i při vzdělávacích aktivitách. Jednotlivá razítka lze vzájemně kombinovat a umisťovat v prostoru a vytvářet tak například tematické obrazy nebo příběhy.  Razítkováním si děti rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu a dokonce i schopnost vyprávění.

Razítkové motivy je možné vybarvovat, dokreslovat nebo zdobit. Skvěle je doplní i nálepky, třpytky a třpytivá lepidla. Zvířecí razítka ozvláštní například také nalepená pírka nebo samolepící filc. Natisknuté obrázky zvířátek nebo osob na papírové čtvrtce se mohou také vystřihnout a nalepit na špejli a vzniknou tak hezké loutky na hraní divadla. Zajímavým nápadem je otiskovat razítka namočená do bílé barvy na barevné a vzorované papíry.

Co se týká typů razítek, tak léty ověřenou klasiku představují razítka vyrobená ze dřeva s tiskací plochou z gumy.  Na trhu jsou také pěnová, molitanová nebo gelová razítka. Méně známé jsou razítkovací fixy.  Děti také milují plastová samobarvící razítka.

Pokud má výtvor hýřit barvami, lze vybírat mezi razítkovacími barvami v lahvičkách a k nim pořídit také razítkovací podušku. Další a jednodušší možností je pořídit už barvou napuštěné razítkovací polštářky.  Při razítkování s dětmi se vám budou hodit vlhčené ubrousky jak na samotná razítka, tak i na ruce malých výtvarníků.

Pro Dudlu sepsala: Martina Masopustová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem razítek pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětská razítka nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky