1 položek celkem
Měkké bloky Dopravní prostředky 8ks pěnový koberec baby vkládací puzzle
296 Kč

Pěnové dlaždice se zámky jsou velmi praktické pro vnitřní i venkovní použití- izolují a tlumí nárazy. Pěnové puzzle kostky 32 x 32 x 1 cm, 8 dílků - dopravní prostředky...

Kód: DS90233464

Dětské koberečky

V celém bytě máme podlahu, ale když se dcera narodila, bylo jasné, že budeme potřebovat koberečky. Jednak proto, aby se mohla učit lézt, abych ji mohla na chviličku někam položit, aniž bych trnula, že spadne třeba z postele, a aby pády při prvních krůčcích tolik nebolely. Polovina podlahy obývacího pokoje byla zastavěna pěnovými puzzlemi, u nichž jsem uvítala, že je mohu jakkoliv přeskládávat, kdykoliv složit do kompaktního balíku, jsou příjemně měkké a nestudí. Malá nevýhoda spočívala v soužití s naším kocourem, kterému se pěnové puzzle velice zalíbily, proto do nich hravě kousal, zatínal drápky, škrábal… I když jsem pěnových puzzlí mělo dost i na výměnu, po čase s naším kocourem byly na vyhození. Ale i tak posloužily dobře a dcera na nich strávila skoro celé období na bříšku.

Poučená s pěnovými puzzlemi jsem dceři do pokoje pořídila kusový měkoučký koberec s dlouhými vlákny. Byla jsem nadšená, koberec byl neuvěřitelně příjemný, při hraní jsme nikde jinde než na mém oblíbeném koberci neseděly, na povalování byl také úžasný. Dcera se na něm hezky naučila chodit, nepodkluzoval a tlumil pády. Nevýhody tohoto plyšového koberce se začaly projevovat časem – neměl je na svědomí kocour, ale právě dcera. Nejprve to byly dětské rozdrobené sušenky, které byly tak hezky opatlané, že z koberce nešly sundat ani ručně, ani vysavačem. Strávila jsem docela dlouhý čas vyndáváním drobečků a rozplétáním slepených snopců koberce. Další rány koberec začal dostávat, když jsme začali s odplenkováváním. Asi nemusím detailně popisovat, co všechno (a kolikrát) jsem z koberce musela všemožnými způsoby drhnout, až jsem si někdy tiše vyčítala, proč jsem nějaký koberec vůbec pořizovala. Připomínala jsem si, jaký je koberec příjemný a měkoučký, abych ho při některé z nehod nevyhodila. 

Když jsem viděla, že existují dokonce i hrací hudební koberce, začala jsem přemýšlet, jestli nebudou přeci jen trochu praktičtější. Sice nejspíš nebude tak velký a příjemný, ale třeba bude lépe omyvatelný. Za pokus to stojí. 

Z deníčku maminky: Denisa Radonská

Víte, že nákupem koberce pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětský koberec nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.