1 položek celkem
Automatické světlo do skříně
45 Kč

Usnadněte si vybírání oblečení praktickým LED osvětlením do skříně. Díky světlu do skříně, které se automaticky rozsvítí otevřením dvířek uvidíte obsah své skříně i v temné...

Kód: DS24111985

Komody do dětského pokoje

Labyrinty dětských království! Dětské pokojíčky pro nás bývaly v éře těsně porevoluční strategickým zázemím. Ne, že by jsme netrávili rádi čas venku, ale upřímně – co nabízela paneláková sídliště za vyžití? Pískoviště, klepadlo a prolézačku ve tvaru globusu. A také houpačky zvané drncačky pro dva, na něž se stála fronta, než jste sehnali stejně těžkého kamaráda. Dnes mají děti nepřeberné množství možností trávení volného času, takže vybavení pokojíčku bývá nejen nádherné, ovšem hlavně funkční. Komoda, skříň, postel a pár poliček. Je to útulné, vzdušné, vkusné. To, co jsme ale s nepřeberným množstvím nábytku zažívali za dobrodružství my, o tom se většině prťat může jen nechat zdát.

Tak například legendární peřiňáky! Chtěli jste skvělý úkryt pro hru na schovávanou? Peřiňák. Potřebovali jste bunkr pro střílnu na své kamarády? Jasně, zase peřiňák. Někdy jsme si do peřiňáku vlezli s kamarády ve třech a prostě z něj jen tak vyčuhovali, jestli nás rodiče nenajdou. Těm to většinou spíše vyhovovalo, takže jsme v něm strávili opravdu hodně času.

Další vymožeností, někdy i nadále využívanou v současných domácnostech, byly nezbytné palandy. Málokdo z nás měl na sídlišti vlastní pokojíček, proto jsme ho většinou sdíleli ještě s jedním až dvěma sourozenci. No jo, jenže palanda nebyla jen obyčejnou postelí. Bývala i kosmickou lodí, skokanským můstkem, po spuštění peřin z horního patra dokonce klubovnou. Děti, co dnes mají uprostřed svých koutků a pokojíčků pestrobarevné stany, nemůžou pochopit, kolik radosti udělaly mně a mým vrstevníkům šprušle zakryté dekou larisou.

Abych nebyla pouze naivně nostalgická, lehce předimenzovaná vybavení pokojíčků měla i svá úskalí. Především v podobě skleněných prvků. Pamatujete také na ty nesmyslné knihovny s dvojitým zatahovacím sklem? Ruku na srdce, kdo z vás je vysklil? Musím říct, že já s bráchou ne, zato jsme jí polepili vším, co nám přišlo pod ruku. Samolepkami s králíčkem Azuritem, „...nejlepší zmrzlinou v Československu“ a podobními reklamními krásami. Dolů to nešlo, zato se to po pár letech dalo snadno přelepit plakáty Backstreet boys a Spice girls. Ovšem úplně nejlepší byly veprostřed prosklené dveře. Ty už se nám s bráchou vysklít podařily. Máma nám je pak dlouho nevyměnila, jelikož nás tou dírou po chybějícím skle chodila šmírovat. My ale opět nevýhodu využili a pinkali si zkrz ně milovaný „líný tenis“. To už je ale zase jiná kapitola.

Pro Dudlu sepsala: Petra Růžičková (SvětPodlePetry.com)

Víte, že nákupem komody do dětského pokoje na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětské komody nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.