UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ušít bryndáček?

Máte miminko nebo jste v očekávání a ráda šijete? Nebo byste se něco drobného chtěly naučit? Nikdy není úplně pozdě na to začít. Lepší pozdě, než nikdy. V dnešním článku si tedy detailně popíšeme, jak ušít bryndáček.

jak-usit-bryndacek

Jak ušít bryndáček? (Zdroj fotky: Freepik.com)

K šití budeme potřebovat:

  • kus bavlněné látky 85 cm X 65 cm,
  • vatelín 42 cm X 26 cm, (všechny rozměry zde uvedené je nutné dodržovat co nejpřesněji)
  • šikmá stuha 2 cm, délka 2 m (stuhu volte dle barvy látky, bude to vypadat lépe),
  • nitě v barvě látky, nůžky, špendlíky a v neposlední řadě i samozřejmě šicí stroj.


Nejprve podle našeho nákresu uděláme střih a přeložíme látku napůl dovnitř vnitřní stranou. Vystřihneme dva díly – jeden díl tedy s vatelínou. Na první díl našijeme koláž (obrázek, který se nám zalíbil a sami si ho zvolíme). Obrázek můžeme zvolit podle našeho uvážení, tedy libovolný, já bych si ráda zvolila na bryndáček třeba obrázek nějaké rybičky z internetu. Obrázek si můžeme najít kdekoliv na internetu, třeba například na google.

Pro našití koláže použijeme takzvaný steh „cik cak“. Na rybičku ručně vyšijeme oči a pusu (pokud ale nechcete, nemusíte je tam vyšívat, je to opět na vašem uvážení a preferencích, mně osobně se to takhle líbí mnohem více). Až budeme hotovi s vyšíváním, poté na zadní díl položíme vatelín a na něj přidáme přední díl bryndáčku. Aby nám to neujíždělo, vše dohromady přichytíme špendlíky a poté tedy sešijeme k sobě – zhruba 3-5 milimetrů od kraje.

Přebytek látky, který na bryndáčku nevypadá hezky, odstřihneme, aby bryndáček vypadal hezky a narovnáme kraje. Poté si vezmeme si stuhu libovolné barvy a přišijeme ji nejprve ručně k bryndáčku, poté na stroji. Poté vytáhneme nit, kterou jsme vyšívali ručně, našijeme suchý zip a tím pádem máme hotovo a bryndáček tedy už normálně můžeme věnovat buď jako dárek, nebo pro naše děťátko.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si dětské zboží:

Pokračujte v čtení blogu: