UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit plenkový dort?

Přemýšlíte, co koupit třeba vaší kamarádce, která je v očekávání nebo už porodila miminko? Vsaďte na praktický dárek, který potěší maminku i miminko. Skvělým řešením je třeba plenkový dort!

jak-vyrobit-plenkovy-dort

Baby plenkové dorty (Zdroj fotky: Freepik.com)

Dort z dětských plenek

Plenkový dort se nemusí skládat nutně jen z plenek, můžete do něj zakomponovat i jiné drobnosti, například hračky, kosmetiku nebo deku, a to v barvách určených pro dané pohlaví nebo v barvách univerzálních. Takovýto originální a nápaditý dárek si můžete objednat na internetu nebo si ho také jednoduše vyrobit svépomocí. Stačí se jen držet doporučeného návodu a během pár chvilek může být parádní plenkový dort na světě.

Co budete potřebovat

Pro tvorbu 3-patrového dortu budete potřebovat:

  • přibližně 60 jednorázových plenek (jakou značku zvolíte je samozřejmě na vás) 
  • gumičky

Postup

  1. Prvním krokem je srolování 8 kousků plenek. Na ně nasaďte gumičky, aby se nerozbalily.

  2. Jednu takovou plenku dejte doprostřed (nahradit ji můžete i kojeneckou lahvičkou, která se zároveň postará o větší pevnost).

  3. Zbylých 7 plenek dejte okolo té prostřední nebo kolem kojenecké lahvičky. Tento tvar je následně potřeba stáhnout speciální stahovací gumičkou, kterou lze koupit v papírnictví. Tímto máte připravené vrchní patro.

  4. Dalším krokem bude tvorba prostředního patra. Srolujte a zagumičkujte 18 plenek. Prostřední plenku můžete nahradit třeba dětským krémem na opruzeniny nebo olejíčkem. Kolem něj stejným způsobem přidejte 5 plenek. Zbývajícími 12 plenkami dotvořte kruh.

  5. Spodní patro utvoříte stejným způsobem jako dvě předcházející. Okrajové plenky můžete nahradit ručníkem, bodýčkem, dupačkami apod. Tři patra jsou hotová a nezbývá je než nějakým způsobem spojit dohromady tak, aby vše pěkně drželo pohromadě. K tomu vám poslouží třeba kotvící kolíčky nebo silnější brčka, která umístíte podél plenek. A stylový plenkový dort je na světě.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si dětské zboží:

Pokračujte v čtení blogu: