UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je terina?

Milujete maso a pokrmy z něj? Pokud patříte mezi ano, pak si určitě zamilujete i terinu - směs připravenou z hrubě namletého masa. Jedná se v podstatě o paštiku. Tato směs se následně dochucuje různým kořením, bylinkami nebo houbami.

co-je-terina

Co je to masová terina? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Masová terina

Terina by se mohla považovat za tradiční francouzský pokrm. Ve Francii se totiž toto jídlo těší velké oblibě. Maso, ze kterého se vyrábí, bývá nejčastěji kachní či husí. Pokud si chcete dopřát opravdovou delikatesu, pak je výtečná terina ze zvěřiny. Kromě výše uvedených druhů se dá použít i maso vepřové. Můžete se setkat třeba s variantou se zeleným pepřem nebo hříbky. Takto připravená a ochucená směs se následně zapéká ve speciální míse, která se jmenuje „terina“. Odtud tedy vznik názvu. Většinou se jedná o porcelánovou, nerezovou nebo kameninovou mísu s pokličkou.

Vegetariánská terina

Terinu lze připravit dokonce i bez masa, je pak skvělou variantou pro vegetariány. Vyzkoušet můžete třeba sýrovou terinu s gorgonzolou a piniovými oříšky nebo terinu z mozzarelly, rajčat a bazalky.

kuchynske-vychytavky

Čím ochutit terinu

A jaké všechny možné ingredience můžete použít na dochucení teriny? Pochutnat si na ní můžete v mnoha různých podobách. Vhodné jsou předem v medu nebo alkoholu namarinované mandle či ořechy. Výborně se také hodí nejrůznější bylinky jako například tymián, rozmarýn, muškátový oříšek, bobkový list, čerstvá petrželka a řeřicha. Zajímavé kombinace docílíte ale také použitím pomerančové nebo grepové šťávy, která utvoří extravagantní variaci. Hodí se i brusinky.

Jak terinu podávat

Nejčastěji se terina využívá jako předkrm před hlavním jídlem. Výtečná je ovšem také v kombinaci piva a vína. Ve společnosti těchto nápojů chutná jednoduše báječně.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: