UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyklopit bábovku?

Bábovka je oblíbeným a tradičním moučníkem mnoha českých domácností. Existuje více variací, chutí a přísad, které se do ní dají použít. Problém ovšem může být s jejím vyklopením. Mnohdy to pak dopadá tak, že část bábovky ulpí ve formě nebo se úplně rozpadne. Jak tento problém vyřešit a jak vyklopit bábovku, tak aby vypadala úhledně a dokonale?

vyklopit-babovku
Jak dobře vyklopit bábovku?

Jak snadno vyklopit bábovku

Má přijít návštěva a vám hodně záleží na tom, aby se bábovka povedla a aby na talíři vypadala dobře? Správné vyklopení z formy je v tomto případě základ. Pokud se bábovce nechce ven, můžete vyzkoušet některý z jednoduchých triků.

Jeden z důležitých kroků je nutné provést ještě před samotným pečením, konkrétně před nalitím těsta do bábovkové formy. Většinu forem je totiž nutné vymazat tukem, a to buďto s mašlovačkou, nebo za použití prstů. Vhodné je nechat tuk změknout, aby se dostal do všech spár formy. Poté už jen stačí formu vysypat hrubou moukou nebo strouhankou. To ovšem neplatí u forem ze silikonu.

kuchynske-vychytavky

Postup při vyklopení bábovky

  1. Prvním krokem k úspěšnému vyklopení je důležitý oddech po vyndání z trouby. Bábovku je po vyndání z trouby nutné nechat několik minut odpočinout a teprve poté ji vyklopit. Nevyklápějte ji ovšem z příliš velké výšky, protože by mohlo dojít k jejímu potrhání.

  2. Z vrchu přiklopte na bábovku talíř, na kterém ji chcete mít, poté spolu s přidržováním talíře uchopte formu za stěny a opatrně otočte. Pokud se vám takto nedaří bábovku úspěšně vyklopit, můžete vyzkoušet některý z fíglů.

  • Jednou z možností je trik s namočenou utěrkou - utěrku namočte, důkladně vyždímejte a pak ji na pár minut položte přes bábovku. Následně se pokuste bábovku z formy vyklopit, měla by povolit a jít ven krásně sama.

  • Vyzkoušet můžete i další trik v podobě vodní lázně - formu s bábovkou stačí na chvíli vložit do hrnce s vroucí vodou. Tento zaručený tip rozhodně nezklame.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: