UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit čokoládové ozdoby na dort?

Čokoládové ozdoby na dort jsou skvělým způsobem, jak přidat na narozeninovému, svatebnímu nebo jinému dortu trochu extra nádechu sladkosti a hravosti. Navíc je jejich výroba celkem jednoduchá a zábavná, pokud víte, jak na to. V tomto článku si tedy ukážeme, jak vyrobit čokoládové ozdoby na dort, které budou vypadat a chutnat fantasticky.

jak-vyrobit-cokoladove-ozdoby-na-dort

Jak vyrobit ozdoby na dorty z čokolády?
 
 

Jaké potřebujeme nástroje a ingredience?

Základní ingrediencí pro výrobu čokoládových ozdob na dort je samozřejmě čokoláda. Doporučuju použít kvalitní čokoládu s obsahem kakaa minimálně 70%. Budete tak mít jistotu, že čokoláda bude mít správnou konzistenci i delikátní chuť, která je též klíčem k úspěchu.

Další důležitou věcí pro výrobu čokoládových ozdob na dort jsou silikonové formičky. Ty se dají koupit ve většině obchodů s cukrářskými potřebami nebo na internetu. Vyberte si formy různých tvarů a velikostí, aby vaše čokoládové ozdoby na dort vypadaly co nejlépe a hlavně originálně.

Kromě čokolády a formiček budete také potřebovat:

  • misku
  • hrnec
  • vařečku/lžičku
  • mléko

 Pokud máte všechno připraveno, můžete začít s výrobou čokoládových ozdob na dort.
 

Návod jak vyrobit čokoládové ozdoby na dort

  1. Rozehřejte vodu v hrnci na střední teplotu a nad hrnec postavte odolnou misku, do které vložíte čokoládu nalámanou na kostičky. Ve vodní lázni nechte čokoládu pomalu rozpustit. Důležité je, aby voda v hrnci nezačala silně vřít, jinak by se čokoláda mohla přehřát a ztuhnout.

  2. Postupně do rozpuštěné čokolády vmíchejte lžíci mléka, aby se čokoláda stala hladší a nebyla příliš tuhá.

  3. Pomocí lžičky naplňte formičky rozpuštěnou čokoládou. Formy naplňte do dvou třetin, aby měly čokoládové ozdoby na dort správnou velikost.

  4. Formy s čokoládou nechte vychladnout na kuchyňské lince a poté je dejte do lednice, aby dobře ztuhly. To by mělo trvat přibližně 30 minut.

  5. Když jsou čokoládové ozdoby na dort hotové, můžete je použít k ozdobení dortu. Čokoládové ozdoby dortu dodají větší šmrnc a bude díky nim vypadat i luxusněji a bude lépe chutnat.
 
Přeji dobrou chuť!
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: