UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Losos v troubě

Ryby jsou oblíbenou součástí jídelníčku po celém světě, a to už dávných dob. Losos patří k těm nejdelikátnějším rybám, kterým to na talíři sluší nejvíce. Je výborný na chuť, jeho mase je výživné a lze ho snadno a rychle připravit i v troubě. Jak na to?

losos

Jak dlouho se peče losos v troubě?

Losos pečený v troubě

Losos, to je ryba, která nikdy neomrzí. Lze ho připravit na mnoho způsobů. Níže vám přináším dva recepty z lososa, kterého snadno a rychle upečete v troubě.

Losos s rajčatovou omáčkou

Co budeme potřebovat?

 • Cherry rajčátka (asi deset až dvacet kousků)
 • Filety z lososa
 • Pesto (můžeme zvolit jakékoliv, podle toho, jaké kdo má rád - bazalkové, z medvědího česneku a další)
 • Konzerva loupaných a krájených rajčat


Jak budeme postupovat

 1. Lososa si nejprve připravíme - omyjeme a osolíme. Zakápneme trochou olivového oleje a přesuneme na plech vyložený pečícím papírem. Dále omyjeme a nakrájíme cherry rajčata a též přidáme na plech. Vše podlijeme loupanými, krájenými rajčaty.

 2. Lososa pečeme  v troubě předehřáté na 180°C zhruba 20 minut. Mohlo by se totiž snadno stát, že by se nám spálil.

 3. Po 20 minutách pečení přidáme na lososové filety pesto (jakékoliv podle našich preferencí) a důkladně jej rozetřeme. Následně necháme lososa ještě 5 minut prohřát, aby se pesto rozpustilo a prolnulo s lososem. Podáváme teplé, ideálně s bramborami, gnocchi nebo těstovinami. Dobrou chuť!

 

Špagety s lososem

 • Lososa
 • Špagety
 • Rajčata
 • Hrnec s vodou
 • Sůl
 • bylinky (bazalka, oregano)

Jak budeme postupovat?

 1. Jako první si dáme vařit špagety do vroucí vody do té doby, než změknou. Vodu, ve které je vaříme, osolíme, jinak by nám nechutnaly a byly by bez chuti. Do každého jídla se musí přidat minimálně špetka soli.

 2. Mezitím si na pánvi osmažíme rajčátka, osolíme, přidáme koření (podle toho, jak má kdo rád).

 3. V troubě si upečeme lososa (20 minut na 180°C). Až bude hotový, stačí špagety a lososa smíchat s rajčaty a výborné "lososové" špagety jsou na světě. Nakonec můžeme přidat koření na špagety a nechat vařit dalších pět až deset minut. Dobrou chuť!

  Poznámka: "Lososové" špagety můžeme připravit jako jídlo pro návštěvu, nebo jako oběd či večeři. Uvidíte, že celé rodině budou lososové špagety chutnat a budou si chtít přidat. Špagety jsou jednoduché na přípravu, ale zavděčíte se jimi úplně komukoli a ještě sklidíte úspěch za svoje kuchařské schopnosti. Můžete do vaření zapojit i své děti.


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: